Na taniego elektrycznego Volkswagena poniżej ID.3 trochę poczekamy

Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance w Polsce, Tańszy Volkswagen ID.3 Pure Performance, Volkswagen ID.3 Pure Performance

Obecnie Volkswagen rozszerza swoją ofertę EV z myślą o wyższych segmentach rynkowych, ale wiemy, że w przyszłości marka zaprezentuje coś poniżej ID.3, czyli taniego elektrycznego Volkswagena.

Ile poczekamy na taniego elektrycznego Volkswagena?

Volkswagen oficjalnie ogłosił, że już teraz opracowuje nowy model, który będzie dostępny w ofercie poniżej modelu ID.3 dopiero w 2025 roku. VW nie ujawnił więcej informacji na temat samochodu, chociaż ogłoszenie nie było całkowitym zaskoczeniem, ponieważ już dawno pojawiły się plotki o opracowywaniu takiego modelu i nic dziwnego – to ruch raczej oczywisty.

silnik Volkswagena ID.3, APP 310, elektryczny silnik Volskwagena, silnik Volkswagena

Jak przypomina serwis Motor1, raport z marca ubiegłego roku sugerował, że prace nad ID.1 już się rozpoczęły. Podobno oferowałby dwie opcje baterii, a mianowicie 24- i 36-kilowatogodzinową z maksymalnym zasięgiem do 298 kilometrów. W poprzednich raportach odnotowano również pogłoski o pojawieniu się ID.1 w 2025 roku i wydaje się, że dzisiejsze ogłoszenie VW potwierdza to, czego powinniśmy się spodziewać.

Cena tego taniego elektrycznego Volkswagena powinna nie przekraczać poziomu 20000 euro, a sam model będzie zapewne skierowany do europejskich klientów, szukających samochodu do miejskich wojaży. Będzie bazował tradycyjnie na platformie elektrycznej MEB, którą producent ciągle rozwija. .