Reklama
aplikuj.pl

Tańsze i wydajniejsze akumulatory, dzięki platformie Ionetic

Tańsze i wydajniejsze akumulatory, Ionetic

Producenci np. samochodów mają obecnie dwa wyjścia, jeśli idzie o projekty pakietów akumulatorów. Mogą albo postawić na mniej imponujące pod kątem specyfikacji uniwersalne pakiety, albo opracować własne i wydać na to sporą część budżetu. Ionetic chce to zmienić, oferując platformę do projektowania, która zapewni jeszcze tańsze i wydajniejsze akumulatory.

Platforma firmy Ionetic ma zapewnić tańsze i wydajniejsze akumulatory

Platforma projektowania pakietów akumulatorów dla pojazdów elektrycznych brytyjskiego start-upu Ionetic ma skrócić czas i koszty rozwoju niestandardowych projektów. Zapewniając dobrą równowagę między kosztami a niestandardowym kształtem, platforma pomaga znacznie przyspieszyć rozwój pakietów akumulatorów, pozwalając producentom wycisnąć z nich jeszcze więcej.

Czytaj też: Klamka zapadła. Unia Europejska podjęła decyzję o zakazie sprzedaży aut spalinowych

Wedle materiałów prasowych najnowsza wersja platformy może zwiększyć wykorzystanie pojemności nawet o 120%, jednocześnie zwiększając gęstość energii o 30%. Ma to być zresztą szybkie i tańsze o nawet ponad 90%, jeśli idzie o koszty podejmowanie po stronie producenta EV, a to dlatego, że platforma zapewnia możliwość integrowania akumulatorów pionowo, jak równie ż homologację i produkcję masową.

Ionetic zamierza rozpocząć produkcję pilotażową swoich projektów pakietów akumulatorów w przyszłym roku po otwarciu pierwszego zakładu produkcji baterii w Wielkiej Brytanii.