Reklama
aplikuj.pl

Tańsze smartfony OnePlus Nord mogą otrzymać jeszcze szybsze ładowanie

OnePlus Nord 2t jednak z Dimensity 1200? Jest też pierwszy render
OnePlus Nord 2

OnePlus, nawet w swoich tańszych smartfonach, oferuje prędkość ładowania, która pozostawia w tyle wiele modeli konkurencji. Wedle najnowszych informacji, niektóre urządzenia OnePlus Nord mogą wkrótce otrzymać obsługę jeszcze szybszego ładowania, bo aż do 80 W.

Jak donosi Digit.in i @OnLeaks, OnePlus szykuje się do wypuszczenia modelu Nord 2T, który zyska znaczące ulepszenia względem modelu z zeszłego roku. Pierwszym z nich jest z pewnością chipset, bo zamiast Dimensity 1200 napędzi go Dimensity 1300. Przecieki wskazują też na obecność Androida 12, a także  6,43-calowy wyświetlacz FHD+. Mówi się również o potrójnej konfiguracji aparatu, składającej się z jednostki głównej 50 Mpix, obiektywu ultraszerokokątnego 8 Mpix mono 2 Mpix. Aparat do selfie ma natomiast oferować rozdzielczość 32 Mpix.

Jednak to nie jedyne ulepszenia, jakie ma przynieść OnePlus Nord 2T. Przeciek wspomina bowiem o zmianie obsługiwanej mocy ładowania. W modelu Nord 2 dostaliśmy ładowanie 65 W, które już i tak było naprawdę szybkie, zwłaszcza w tj półce cenowej i pozwoliło znacząco wyprzedzić konkurencję. Tymczasem OnePlus ma podobno jeszcze przyspieszyć ładowanie, zmieniając je na 80 W. To dość zaskakująca informacja, zważywszy na fakt, iż debiutujący niedawno OnePlus 10 Pro również wyposażony jest w takie ładowanie, a to przecież zupełnie inna klasa smartfona.

Oczywiście przeciek nie musi być prawdziwy, więc na razie powinniśmy traktować te informacje z rezerwą. Premiera OnePlus Nord 2T jeszcze nie została zapowiedziana, ale spodziewamy się, że smartfon zadebiutuje w najbliższym czasie.