Taycan 4S dołączył do pierwszej serii elektrycznych samochodów Porsche

Taycan 4S dołączył do pierwszej serii elektrycznych samochodów Porsche
Taycan 4S dołączył do pierwszej serii elektrycznych samochodów Porsche

Porsche w swojej pierwszej konsumenckiej serii elektrycznych samochodów zaprezentowało już przed kilkoma tygodniami modele Taycan Turbo i Turbo S. Teraz z kolei nadszedł czas na najtańszy wariant, jakim jest Taycan 4S, który osiągami nie przewyższa starszych braci, ale maksymalnym zasięgiem już tak. 

Czytaj też: Elon Musk o elektrycznym pickupie Tesli

Taycan 4S oficjalnie kosztuje 83367 funtów brytyjskich, czyli około 415 tysięcy złotych przy wizji realizacji zamówień na początku 2020 roku. Chociaż wykorzystuje ten sam układ napędowy z dwoma silnikami, co modele Turbo, to jego maksymalna moc jest ograniczona do 523 koni mechanicznych z powodu słabszego tylnego silnika. Do 100 km/h rozpędzi się więc w 4 sekundy, a jego ograniczona elektrycznie prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

W standardzie Taycan 4S czerpie moc z mniejszych, bo 79,2 kWh akumulatorów w podłodze, które zapewniają mu do 405 kilometrów na jednym ładowaniu według testów WLTP. Jednak wystarczy dopłacić do 93,4 kWh zestawu, aby wydłużyć go do nieco ponad 460 km zasięgu. W kwestii ładowania mowa o mocy kolejno 225 kW i 270 kW – zależnie od pojemności.

Ponadto Taycan 4S traci niektóre zewnętrzne elementy wyposażenia Turbo na rzecz prostszego nadwozia, 19-calowych felg, choć zachowuje m.in. reflektory LED Porsche Dynamic System Plus, czy 10,9-calowy system infotainment i częściowo skórzaną tapicerkę w standardzie.

Czytaj też: Toyota Mirai, czyli koncept z wodorem pod maską

Źródło: Auto Express