Reklama
aplikuj.pl

TCL NXTWEAR G, czyli okulary funkcjonujące niczym 140-calowy ekran

Firma TCL zaprezentowała w czasie styczniowych targów CES 2021 okulary działające niczym wyświetlacz, który możemy założyć na nos. Podłączone do smartfona, tabletu lub laptopa, mogą działać w formie zewnętrznego ekranu o przekątnej 140 cali.

TCL NXTWEAR G wyposażone są w dwa panele Micro OLED 1080p, które mogą łączyć się z urządzeniem mobilnym i wyświetlać obraz na ekranie działającym w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Okulary ważą przy tym zaledwie 100 gramów, a w zestawie znajduje się też kabel USB-C, trzy noski, futerał ochronny, oprawka do soczewek korekcyjnych i ściereczka do czyszczenia.

Czytaj też: 4F i Robert Lewandowski wykorzystają rozszerzoną rzeczywistość w pierwszej wspólnej kolekcji

Nietrudno wyobrazić sobie, w jaki sposób opisywana technologia mogłaby nam ułatwić codzienne funkcjonowanie. Chodzi między innymi o wykorzystywanie okularów do oglądania filmów czy seriali oraz spędzania czasu przy grach wideo. Poza tym, TCL NXTWEAR G mogą znacząco przyspieszać prace biurowe, na przykład poprzez szybsze przeglądanie e-maili bądź dokumentacji. Nałożenie okularów na nos z pewnością zajmie mniej czasu niż uruchamianie laptopa czy komputera stacjonarnego.

TCL NXTWEAR G znajdą zastosowanie zarówno do pracy jak i rozrywek

Poza tym, opisywane urządzenie mogłoby znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie możemy sterować komputerem lub smartfonem z użyciem rąk. Mowa więc np. o jeździe samochodem, która będzie znacznie bezpieczniejsza, jeśli będziemy mogli zobaczyć dostępne informacje tuż przed oczami, zamiast szukać ich na innych urządzeniach. Co do kwestii technicznych, to TCL NXTWEAR G cechują się częstotliwością odświeżania obrazu wynoszącą 60Hz i posiadają wbudowane głośniki stereo. Firma zaleca jednak stosowanie zewnętrznych słuchawek, dlatego możemy się spodziewać, że wbudowane głośniki nie będą zapewniały zbyt dobrej jakości dźwięku. Nieznana pozostaje natomiast cena TCL NXTWEAR G.