WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

TCL prezentuje swoje nowe serie telewizorów z linii P 2020 czyli P81, P71 i P61

TCL Electronics, jeden z największych producentów telewizorów na świecie i wiodący producent elektroniki użytkowej, wprowadził na rynek polski nowe modele telewizorów: P81 Ultra Slim Design 4K HDR PRO, P71 4K UHD oraz P61 Slim Design 4K HDR 10.


Są to dzieła sztuki technologicznej, które dzięki inteligentnym narzędziom spełnią wysokie oczekiwania klientów. Serię P 2020 cechuje doskonały stosunek ceny do jakości, minimalistyczny design oraz wysokiej klasy technologie wykorzystane do uzyskania bardzo dobrych efektów jakości obrazu.

TCL P81: PRECYZJA OBRAZU DLA RYNKU HDR

Seria P81 łączy w sobie ultracienką konstrukcję, jakość obrazu 4K HDR PRO z Motion Clarity Pro, Dolby Vision, HDR10 i najbardziej zaawansowany system Smart TV: Android TV
z wbudowanym Asystentem Google. Użytkownicy w łatwy sposób uzyskają dostęp do ulubionych treści dzięki zintegrowanej obsłudze głosowej: mogą rozmawiać bezpośrednio z telewizorem. Innowacyjna bezramkowa konstrukcja TCL na nowo zdefiniuje sposób, w jaki użytkownicy postrzegają telewizory. Luksusowa metalowa obudowa serii P81 jest wyposażona w elegancką
i wytrzymałą centralną podstawkę.

Technologie, które zmieniają i ulepszają obraz oraz dźwięk

4K HDR PRO: doskonały kontrast, żywe, precyzyjne kolory i widoczne najdrobniejsze szczegóły.
HDR Pro to najnowszy standard wyświetlania treści 4K UHD. Znacznie poszerza on zakres zarówno kontrastu, jak i koloru. HDR PRO tworzy olśniewające, szczegółowe obrazy z dokładnym odwzorowaniem detali w światłach i cieniach. Ponadto, HDR PRO w połączeniu z Motion Clarity Pro i wzbogaceniem kolorów zapewnia jeszcze lepsze wrażenia z oglądania obrazu niż
w przypadku zastosowania zwykłego HDR-. Wyświetla bowiem czystsze, nasycone kolory, nawet w przypadku szybko poruszających się scen. HDR PRO pozwala się cieszyć szeroką rozpiętością tonalną, większym kontrastem, poszerzonym zakresem palety kolorów
i niespotykaną wcześniej szczegółowością obrazu.

Motion Clarity Pro zapewnia płynny obraz i poprawia ruch 

Opatentowany przez firmę TCL algorytm Motion Estimation/Motion Compensation (MEMC) Motion Clarity PRO pomaga zredukować do minimum rozmycie wyświetlacza i smugi pojawiające się na ekranie podczas ruchu obiektów. Stabilizuje nawet niezwykle dynamiczne sceny
i prezentuje na ekranie ostrzejsze obrazy, zapewniając widzom krystalicznie czysty obraz.

Dolby Vision – Atmos daje niesamowity realizm, który można zobaczyć, usłyszeć i poczuć

Standard Dolby Vision HDR  używany przez największe studia Hollywood i wiodące światowe serwisy streamingowe, zmienia dotychczasowe oglądanie filmów na telewizorze w obcowanie z obrazem o niesamowitej jasności, kontraście i nasyconych kolorach. Dolby Atmos wprowadza użytkownika do akcji dzięki bardziej szczegółowemu dźwiękowi, który wypełnia pokój i płynie wokół widza, tak aby mógł zanurzyć się w rozrywce.

Zaawansowane sterowanie

System Android TV oferuje możliwość korzystania z telewizora TCL bez sięgania po pilota. 
Za pomocą komend głosowych można przełączać kanały, zmieniać źródła sygnału, regulować głośność, wyszukiwać treści, korzystać z serwisów streamingowych.

Bezramkowa, metalowa konstrukcja z centralną podstawą zastosowana w serii P81 to większy ekran, a co za tym idzie bardziej kinowy obraz. Metalowe komponenty, które wykorzystano
w ultrasmukłej obudowie to nie tylko eleganckie rozwiązanie projektantów, ale także element podnoszący trwałość produktu, który doskonale wkomponuje się z przestrzenią życiową każdego z użytkowników. Dzięki zastosowaniu centralnej podstawy telewizor mimo dużego rozmiaru ekranu zawsze można łatwo postawić na każdej dostępnej w domu powierzchni.

Seria P81 dostępna jest z ekranami o przekątnej 50”, 55” i 65”.

Cena RRP za model 55P81 to 2499 PLN.

Seria P71: DOSKONAŁY OBRAZ NA BEZRAMKOWYM WYŚWIETLACZU

W serii P71 elegancja w idealnej harmonii łączy się z wydajnością i technologią. Telewizory z serii P71 charakteryzuje ultracienka konstrukcja, jakość obrazu 4K HDR 10 i najbardziej zaawansowany system Smart TV w historii: Android TV z wbudowanym Asystentem Google. Dzięki zintegrowanemu sterowaniu głosowemu konsumenci bez sięgania po pilota mogą łatwo uzyskać dostęp do swoich ulubionych treści, rozmawiając bezpośrednio z telewizorem. Nowy model uzupełniający serię P oferuje innowacyjną bezramkową konstrukcję, która na nowo definiuje sposób, w jaki patrzymy na telewizor i jak on prezentuje się w salonie.

Wciągające doświadczenie kina domowego

Ekrany serii P71 charakteryzują się lepszym kontrastem, żywszymi kolorami i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów. Jest to zasługa zastosowania technologii High Dynamic Range, czyli najnowszego standardu wyświetlania treści 4K UHD. HDR  znacznie rozszerza zakres kontrastu
i koloru, dzięki czemu wyświetlany obraz jest pełen olśniewających szczegółów zarówno w światłach, jak i cieniach. Dzięki temu obraz staje się wielowarstwowy, bogatszy i charakteryzuje się większą liczbą szczegółów wyświetlanych na ekranie. W rezultacie widzowie mogą oglądać bardziej realistyczny obraz. Do poprawy jakości obrazu seria P71 wykorzystuje algorytm Micro Dimming, który w celu dostosowania jasności analizuje aż sto oddzielnych stref. Tym samym oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne, szczególnie podczas oglądania w ciemności.

Niczym nieograniczona rozrywka dzięki Android TV i Amazon Alexa

Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV i wbudowanemu Chromecastowi1, konsumenci mogą przesyłać bezpośrednio na telewizor zdjęcia, filmy i muzykę ze swoich komputerów, tabletów czy smartfonów.  Za pomocą Asystenta Google2 możliwe jest także sterowanie telewizorem serii P71 za pomocą głosu3. W dowolnym miejscu i czasie w swoim salonie można za pomocą komend głosowych przełączać kanały, aktualizować przypomnienia i korzystać
z serwisów streamingowych. Telewizorowi można również zadawać różne pytania, na które zawsze będzie chciał odpowiedzieć osobisty Asystent Google’a. Widzowie będą również mogli cieszyć się dostępem do niesamowitej liczby filmów i programów dzięki aplikacjom 4K HDR, takim jak Netflix, Amazon Prime Video, Disney + i YouTube4. Seria P71 obsługuje również Amazon Alexa5 i umożliwia odtwarzanie muzyki, słuchanie wiadomości, sprawdzanie pogody, regulację głośności telewizora, zmianę kanału telewizyjnego, głosowe sterowanie systemami smart home i nie tylko.

Elegancki, bezramkowy, metalowy design

Seria P71 została zaprojektowana tak, aby dopasować się do każdego wnętrza. Nowy telewizor TCL nie ma ramki z przodu, dzięki czemu staje się wprost idealnym ekranem kina domowego.
W tej ultracienkiej konstrukcji metal, dzięki czemu P71 jest nie tylko designerskim produktem elektroniki użytkowej, ale również trwałym urządzeniem.

Seria P71 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55”, 65” i 75”.

Cena za serię 55P71 to 2399 PLN.

Seria TCL P61: PRECYZJA OBRAZU

Seria P615 łączy w sobie smukłą konstrukcję ramki, 4K HDR 10 i Smart TV z systemem Android. Prosty i elegancki telewizor zaprojektowany został dla tych, którzy nie chcą iść na kompromis pomiędzy elegancją, jakością obrazu i łatwym dostępem do ulubionych treści.
Doskonale łączy on w sobie funkcjonalność i smukłość wzornictwa.

Technologie, które zmieniają i ulepszają obraz oraz dźwięk

4K HDR wzmacnia kontrast, kolory i wydobywa najdrobniejsze szczegóły. High Dynamic Range, czyli najnowszy standard wyświetlania treści 4K UHD poszerza znacznie zakres zarówno kontrastu, jak i koloru. HDR odtwarza dokładnie jasne i ciemne odcienie z precyzyjnym odwzorowaniem kolorów i olśniewającymi szczegółami.

SMART HDR zarówno poprawia natywny HDR, jak i konwertuje SDR na HDR.

Ponieważ treści i źródła w formacie HDR nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione, to dzięki SMART HDR telewizor TLC może wyświetlać treści zapisane z zastosowaniem standardowego zakresu dynamicznego (SDR) w jakości podobnej do HDR, pozwalając tym samym cieszyć się widzom z oglądania ulubionych filmów, seriali i programów, zawsze z jak najwyższą jakością obrazu. Ponadto w przypadku natywnych treści HDR, funkcja SMART HDR dynamicznie poprawia je i dostosowuje do możliwości ekranu. Dzięki rozpoznawaniu tego, co jest wyświetlane na ekranie poprzez algorytmy AI, SMART HDR koryguje zarówno ciemne, jak i jasne sceny
w ciemnych ujęciach, uzupełniając poziom jasności, aby wydobyć obiekty ukryte w cieniach.
W przypadku najjaśniejszych scen, SMART HDR zwiększa poziom kontrastu, dzięki czemu obiekty odróżniają się od tła. To sprawia, że obraz staje się wielowarstwowy, bogatszy i charakteryzuje się większą liczbą szczegółów wyświetlanych na ekranie.

Algorytm Micro Dimming Pro analizuje aż sto oddzielnych stref, aby dostosować jasność
i uzyskać jak najlepszy kontrast. Tym samym telewizor oferuje wyjątkowe wrażenia wizualne, szczególnie podczas oglądania w ciemności.

Dolby Audio odpowiada za bogaty, czysty i mocny dźwięk w telewizorach. Teraz można w pełni cieszyć się oglądanymi treściami, które – oprócz najlepszego obrazu – są uzupełnione niezwykle dynamicznym, wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym. Niezależnie od tego, czy użytkownicy oglądają filmy, programy telewizyjne czy koncerty, Dolby Audio gwarantuje im najwyższą jakość dźwięku.

Seria P615 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55”,65”, 70” i 75.

Cena RRP za 55’ to 2099 PLN.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News