WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Te okulary zmierzą ciśnienie Waszej krwi

Jednym z wyzwań dla urządzeń noszonych jest mierzenie ciśnienia krwi bez konieczności nadmuchiwania mankietu co jakiś czas. Jedną z firma pracujących nad rozwiązaniem tego problemu jest Microsoft, który właśnie zgłosił ciekawy patent.

Dotyczy on urządzenia, które będzie zawierało czujniki optyczne do przechowywania fal impulsowych w trzech miejscach na twarzy. Zawiera ono także czujniki bezwładnościowe oraz jednostkę przetwarzającą, która będzie mierzyła opóźnienie pomiędzy momentami, w których krew dociera do tych trzech miejsc. Na tej podstawie będzie można stwierdzić, jakie ciśnienie ma użytkownik. Microsoft uważa, że takie czujniki świetnie sprawdzą się w okularach, które będą mogły na bieżąco mierzyć ciśnienie bez powodowania dyskomfortu.

Takie innowacje są najlepsze. Znana od lat rzecz zostanie ulepszona o coś, co pozwoli o dbanie o zdrowie i mierzenie swoich parametrów. Dodatkowo nie będzie powodowało to żadnego dyskomfortu. Wielkie brawa dla Microsoftu i trzymam kciuki aby trafiło to kiedyś do sprzedaży.

Źródło: https://mspoweruser.com/