WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Akcja partnerska

Te technologie wyróżniają laptopy Predator od konkurencji

Praktycznie każdy producent sprzętu dla graczy ma w ofercie gamingową serię laptopów. Przy wyborze takiej konstrukcji ciężko jest się zdecydować na konkretny model – każdy oferuje inne technologie. Wśród wielu producentów wyróżnia się Acer ze swoją serią Predator. W tym artykule dowiecie się, jakie technologie wyróżniają gamingowe laptopy z tej serii wśród całej konkurencji.

Wentylatory AeroBlade 3D

Zacznijmy od technologii chłodzenia. Zastosowane wentylatory AeroBlade 3D mają najcieńsze metalowe łopatki na świecie. Ich grubość to zaledwie 0,1 mm i są one aż o 87,5% cieńsze od rozwiązań konkurencji. Dzięki temu oferują większy przepływ powietrza (o nawet 35% w porównaniu do konkurencji), a dodanie ich większej ilości zwiększa aerodynamikę. Mają one także zaokrąglone płetwy, które zwiększają ich wydajność. Wentylatory dostosowują się do obciążenia a krzywa ich obrotów jest dopasowana do zapewniania jak najlepszego komfortu korzystania z notebooka. Dzięki takiemu rozwiązaniu laptopy pracują cicho – nawet o 26% ciszej od zwykłych rozwiązań konkurencji. Każdy laptop Predator z tym rozwiązaniem będzie więc cichy, a zarazem bardzo wydajny.

Zawiasy Ezel Aero Hinge

Tego typu rozwiązanie dostępne jest między innymi w Predator Triton 900. Zawiasy wykonane są z wykorzystaniem technologii CNC, co oznacza świetną jakość rozwiązania. Nie ma więc obawy o ich zniszczenie po paru latach użytkowania. Największą zaletą Ezel Aero Hinge są jednak cztery tryby pracy: notebook, Ezel, wyświetlacz lub stojak. Dzięki nim dopasujecie położenie ekranu do aktualnych wymagań. Zwiększa to komfort pracy oraz chroni Wasz kręgosłup. Technologia jest świetnym pomysłem i to właśnie nią ten model wybija się wśród całej konkurencji.

Niestandardowa konfiguracja klawiatury

Klawiatura to bardzo ważna część każdego laptopa. Często jest ona niedoceniana, jednakże nie ma możliwości jej wymiany. W laptopach sieci serii Predator przykłada się dużą wagę do tej części sprzętu, zapewniając niestandardowe rozwiązanie. Przykładem niech będzie klawiatura zastosowana w laptopie Predator Triton 900. Obok fizycznej klawiatury znajduje się panel z przełączanymi trybami: dotykowym i numerycznym. Klawiatura ma podświetlenie oraz dodatkowe klawisze, które można dowolnie zaprogramować i nadać im odpowiednie makra. Warto też zwrócić uwagę na przycisk turbo, który z marszu podkręca kartę graficzną – idealna opcja dla wymagającego gracza.

Możliwość podłączenia trzech monitorów

Rzadko kiedy producenci laptopów zwracają uwagę na możliwości podłączenia monitorów. Dla graczy czy profesjonalnych użytkowników możliwość przesłania obrazu na wiele ekranów okazuje się czasami niezastąpiona. Laptopy z serii Predator Triton umożliwiają podłączenie do trzech monitorów dzięki złączom HDMI 2.0, DisplayPort czy USB-C ThunderBolt 3. Dzięki temu łącznie można pracować na czterech wyświetlaczach i czerpać pełną przyjemność z każdej rozgrywki.

Aplikacja PredatorSense

Aplikacja PredatorSense

Ciekawą sprawą jest też aplikacja PredatorSense. Umożliwia ona kontrolę nad każdym aspektem laptopów z serii Predator. Możliwości zmiany i dostosowania sprzętu do siebie są naprawdę ogromne. PredatorSense umożliwia podkręcanie podzespołów, regulację wentylatorów, stały monitoring pracy podzespołów, edycję podświetlenia RGB klawiatury czy obudowy oraz konfigurowanie makr na klawiaturze. Możecie więc zmienić praktycznie wszystko, co Wam się podoba. Co więcej, PredatorSense jest przejrzyste i proste w obsłudze – nawet początkujący użytkownik powinien się szybko połapać w tym, co gdzie i jak zmienić.

Dźwięk 3D Wave NX

Jak ważne są głośniki i dźwięk w laptopie wie tylko ta osoba, która kupiła sprzęt z typowymi słabymi głośnikami. Potrafią one zepsuć przyjemność korzystania z laptopa – nie wyobrażam sobie słuchać muzyki fatalnej jakości. Także niedostatecznej klasy karta dźwiękowa sprawia, że nawet najlepszej jakości słuchawki brzmią słabo. W przypadku laptopów Predator Triton obecny jest dźwięk 3D Wave NX. Dzięki niemu można dowolne słuchawki przekształcić w zaawansowany system dźwięku przestrzennego 360°.

Filmy czy gry natychmiast nabiorą charakteru. Laptopy oferują także Waves MaxxAudio, który zawiera najwyższej klasy funkcje przetwarzania dźwięku, MaxxBass zapewniający intensywne basy nawet na małych głośnikach oraz MaxxDialog, który umożliwia określenie centralnego obszaru dźwięku i dostosowanie jego głośności.

Karty sieciowe Killer

Dla graczy jest jeszcze jedna ważna rzecz – brak opóźnień w grach. Wiele laptopów oferuje podstawowe karty sieciowe, jednakże ich zmiana może przynieść jeszcze mniejsze opóźnienia. W przypadku laptopów Predator Triton producent postawił na wysokiej klasy karty Killer E3000, bezprzewodową Killer AC1550 oraz oprogramowanie Killer Center 2.0. Całość zapewnia bardzo niskie opóźnienia, wykorzystuje maksimum łącza i gwarantuje odpowiednie narzędzia do zoptymalizowania łącza. W laptopach dla graczy taka technologia okazuje się często niezastąpiona.

Podsumowanie

Wszystkie z omawianych technologii znajdują się w laptopie Predator Triton 900. Warto mieć je na uwadze podczas wybierania nowego laptopa w szczególności, jeśli ma on służyć do grania. Konkurencyjne rozwiązania nie zawsze są w stanie stanąć w szranki z mocą Predatorów, a niektóre z wymienionych cech w ogóle nie występują u innych producentów. Diabeł tkwi ponoć w szczegółach, a na ułatwiających życie detalach Acer zdecydowanie nie oszczędzał.

Tekst powstał przy współpracy z firmą Acer