Reklama
aplikuj.pl

Czy już widzieliśmy tajemniczy myśliwiec Sił Powietrznych USA?

teasery-nowego-mysliwca-sil-powietrznych-usa

Czy widzieliśmy już coś, czego nie powinniśmy widzieć? Na to pytanie odpowiada serwis The Aviationist, wchodząc w szczegóły nowego myśliwca Sił Powietrznych USA.

Amerykańskie lotnictwo bezpardonowo ujawniło w tym tygodniu, że potajemnie zaprojektowało, skonstruowało i przetestowało nowy prototyp swojego myśliwca. Nie wiemy o nim praktycznie nic oprócz tego, że już wzbił się w powietrze w ramach testów i ponoć „pobił rekordy”.

Siły Powietrzne zbudowały go w ramach programu Next Generation Air Dominance (NGAD), który ma na celu zbudowanie odrzutowca, który uzupełni, a może nawet zastąpi, F-22 Raptor firmy Lockheed Martin.

Według jednej teorii Siły Powietrzne prawdopodobnie od lat miały podrzucać nam poszlaki związane z nowym myśliwcem, kiedy ten był jeszcze koncepcją.

W grę może wejść podobny do bombowca B-2 myśliwiec o płaskim kształcie i formie grotu strzały, który pojawił się m.in. na zdjęciu upamiętniającym 73. rocznicę powstania Sił Powietrznych.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [20.09.2020]

W międzyczasie Air Force Research Lab pokazało podobnie wyglądający samolot, a Siły Powietrzne opublikowały inny podobny obraz na swoim Instagramie. Ten sam podstawowy kształt jest również pokazany w pokazie firmy Northrop Grumman z 2016 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News