WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Tech żłobek, czyli zwiedzanie bez elektroniki

Park Narodowy New Forest, położony w południowej Anglii, zachęca osoby do pozostawienia sprzętu elektronicznego przy bramce. Tech żłobek ma pomóc ludziom w rozstaniu się z telefonami, tabletami itp. Zwiedzający park mają skupić się na przyrodzie, niezwykłych krajobrazach a nie wiecznie być rozkojarzonym przez nowe technologie. Cały sprzęt zostanie zamknięty w bezpiecznym sejfie elektronicznym. Osoby, pracujące w parku nawołują:

Zrób sobie prawdziwą przerwę od współczesnego świata, skup się na naturalnych cudach, które są wokół Ciebie!

Niektórzy widzą w tym smutny znak współczesnych czasów, ale taka jest prawda- jesteśmy zbyt uzależnienie od telefonów, sieci, elektroniki. Zwiedzając parki często dzwonimy, nie skupiamy się i nie podziwiamy tego co powinniśmy.

Władze parku mają także nadzieję, że zwiedzający oddadzą klucze do samochodów. Ma to na celu zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz ruchu, który w szczycie sezonu był ogromny. Przeszkadzało to osobom, które chciały się w ciszy delektować smakiem prawdziwego spokoju. W zamian, park oferuje zwiedzanie w darmowym autobusie. Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem, to zdecydowanie popieramy taki pomysł. Jeśli jest to przeszkoda to przywieź ze sobą rowery, idź się przejść, zostaw współczesny świat i skup się na naturze!

Źródło: http://www.wired.co.uk/