Reklama

Technologia 5G trafi na rynek do 2020 roku

To help the communications industry meet ambitious targets, Intel in September 2017 announces its Intel® 5G Mobile Trial Platform as the first to meet upcoming new radio standards. (Credit: Intel Corporation)

Dzięki platformie Intel 5G Mobile Trial możliwe jest rozpoczęcie testów technologii 5G. Jest ona jako pierwsze w pełni zgodną z wprowadzonym standardem NR (New Radio) co umożliwia kontynuowanie i wdrażanie na rynek dotychczasowych osiągnięć.

W grudniu zostanie opublikowana finalna wersja standardu 5G NR. Powinno to ułatwić prowadzenie komercyjnych testów a one doprowadzą do wdrożenia na rynek sieci 5G. Głównym elementem prac i testów będzie wcześniej wspomniana platforma. Dzięki pełnej kompatybilności z NR możliwe będzie prowadzenie testów operacyjnych i próbnych wdrożeń. Także w momencie opublikowania końcowej wersji NR Intel podejmie się współpracy z producentami sprzętu komunikacyjnego w celu wprowadzenia zgodności operacyjnej dostępnych sieci radiowych oraz urządzeń.

Platforma Intel 5G Mobile Trial Platform została zapowiedziana podczas targów MWC w 2016 roku. Od tego czasu intel nawiązał współpracę z firmami takimi jak Ericsson, Nokia czy operatorami AT&T, NTT Docomo, Verizon czy Korea telecom. To wszystko ma sprawić, że technologia 5G trafi na rynek do 2020 roku.

Źródło: Materiały prasowe