Samochód Revero GT zaprezentowany podczas ostatniej edycji Monterey Car Week otrzyma coś specjalnego za sprawą współpracy, jaką Sennheiser nawiązał z Karma Automotive. Co powiecie na pierwszy na świecie impresyjny system audio w samochodzie?

Czytaj też: Lot nad kanałem z deską odrzutową można uznać za zaliczony

Jeśli jesteście obeznani z technologią Sennheiser, to z pewnością kojarzycie jego technologię Ambeo. To właśnie ona trafi do samochodu Revero GT, przenosząc się z binauralnych słuchawek do przepastnej kabiny, co oczywiście nie było łatwym zadaniem dla firm. W rzeczywistości inżynierom zajęło ponad dwa lata opracowanie i dostosowanie technologii do samochodów. Jak powiedział jeden z nich:

Głównym wyzwaniem było wprowadzenie immersyjnego dźwięku wysokiej jakości do złożonego i trudnego środowiska samochodu, co jest zupełnie odmienne od naszych zwykłych przypadków użycia dla immersyjnych technologii audio i kształtowania wiązki. Prawie musieliśmy zacząć od zera, aby nie tylko zapewnić dobre rozwiązanie na rynku, ale także stworzyć najlepsze dostępne.

System zainstalowany w Karma Revero GT 2020 wykorzystuje dwuwarstwowy, wielokanałowy zestaw głośników i subwoofera, który uzupełniają zintegrowane z projektem zagłówki. Słuchacze nie muszą ustawiać specjalnych ścieżek audio 3D, aby cieszyć się wciągającymi wrażeniami, algorytm upmixu systemu Ambeo przekształci dowolny materiał źródłowy stereo w wciągające wrażenia dźwiękowe. Za pomocą interfejsu graficznego kierowca i pasażerowie mogą spersonalizować to, co słyszą, ustawić stopień zanurzenia i wybrać pozycję na scenie dźwiękowej.

Czytaj też: Autonomiczny wiatrakowiec ALAADy do ciężkich zadań

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej