WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Technologia Ambeo Sennheisera trafi po raz pierwszy do samochodu

Samochód Revero GT zaprezentowany podczas ostatniej edycji Monterey Car Week otrzyma coś specjalnego za sprawą współpracy, jaką Sennheiser nawiązał z Karma Automotive. Co powiecie na pierwszy na świecie impresyjny system audio w samochodzie?

Czytaj też: Lot nad kanałem z deską odrzutową można uznać za zaliczony

Jeśli jesteście obeznani z technologią Sennheiser, to z pewnością kojarzycie jego technologię Ambeo. To właśnie ona trafi do samochodu Revero GT, przenosząc się z binauralnych słuchawek do przepastnej kabiny, co oczywiście nie było łatwym zadaniem dla firm. W rzeczywistości inżynierom zajęło ponad dwa lata opracowanie i dostosowanie technologii do samochodów. Jak powiedział jeden z nich:

Głównym wyzwaniem było wprowadzenie immersyjnego dźwięku wysokiej jakości do złożonego i trudnego środowiska samochodu, co jest zupełnie odmienne od naszych zwykłych przypadków użycia dla immersyjnych technologii audio i kształtowania wiązki. Prawie musieliśmy zacząć od zera, aby nie tylko zapewnić dobre rozwiązanie na rynku, ale także stworzyć najlepsze dostępne.

System zainstalowany w Karma Revero GT 2020 wykorzystuje dwuwarstwowy, wielokanałowy zestaw głośników i subwoofera, który uzupełniają zintegrowane z projektem zagłówki. Słuchacze nie muszą ustawiać specjalnych ścieżek audio 3D, aby cieszyć się wciągającymi wrażeniami, algorytm upmixu systemu Ambeo przekształci dowolny materiał źródłowy stereo w wciągające wrażenia dźwiękowe. Za pomocą interfejsu graficznego kierowca i pasażerowie mogą spersonalizować to, co słyszą, ustawić stopień zanurzenia i wybrać pozycję na scenie dźwiękowej.

Czytaj też: Autonomiczny wiatrakowiec ALAADy do ciężkich zadań

Źródło: New Atlas