Reklama
aplikuj.pl

Technologia DeepThinQ pozwoli LG na rozwój sztucznej inteligencji

LG chce mocno przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych rozwiązań wyposażonych w sztuczną inteligencję.Aby to się stało firma musi wykorzystać do tego głębokie uczenie a wyniki tego muszą zostać przekazywane do odpowiednich działów.

DeepThinQ 1.0 to najnowsza technologia opracowana rok temu w koreańskim laboratorium. Pozwala ona na łatwą implementację sztucznej inteligencji dzięki czemu może zostać ona wykorzystana w wielu urządzeniach – od smartfonów po sprzęt AGD. DeepThinQ 1.0 posiada funkcje oparte na SI, takie jak rozpoznawanie mowy, obrazów czy sygnałów z czujników. Pozwala ona na wykrywania przestrzeni albo obecności człowieka. Ma ona być kompatybilna z systemami takimi jak Android, Linux czy webOS. Dr IP Park, Dyrektor Ds. Technologii, mówi:

DeepThinQ jest odzwierciedleniem naszej otwartej filozofii i wynikającej z niej strategii platformy, partnerstwa i łączności. Realizując właśnie taką ideę możemy dostarczać najefektywniejsze rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Technologia ThinQ spowoduje całkowitą zmianę sposobu użytkowania naszych produktów. Dzięki niej konsumenci nie będą musieli już uczyć się obsługi sprzętu, bo to urządzenia nauczą się zachowań użytkowników i będą inteligentnie zaspokajać ich potrzeby.

Technologia ta znajdzie zastosowania w urządzeniach konsumenckich ale także w tych komercyjnych. Przykładowo już teraz robot Airport Guide posiada technologię redukcji szumów otoczenia, która pozwala na lepsze rozpoznawanie mowy.

Źródło: Materiały prasowe