WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Brytyjskie czołgi zostaną wyposażone w technologię z filmu Planeta Ziemia II

Czołgi armii brytyjskiej otrzymują właśnie ulepszenie, którym jest ten sam gadżet pozwalający zrealizować film Planeta Ziemia II. Został on opracowany przez firmę Leonardo, która jest częścią BAE Systems.

Zaawansowane kamery termowizyjne mogą wykrywać niewielkie różnice w temperaturze, które sięgają nawet 1/50 stopnia Celsjusza. Posiadają one także niezwykle wysoką rozdzielczość, w której każdy piksel ma zaledwie 1/12 grubości ludzkiego włosa. Daje to niesamowite efekty wizualne, które można obejrzeć we wspomnianym wcześniej filmie. W przypadku czołgów umożliwia ona znacznie szybsze reagowanie na zagrożenie, co może zmienić wyniki walk. Dzięki tej technologii załoga może przez 24 godziny wykrywać, identyfikować i wyeliminować zagrożenia na dużych dystansach.

Do tej pory BAE Systems skupiało się na tworzeniu nowych, futurystycznych konstrukcji, więc ulepszanie istniejących czołgów jest czymś nowym. Ciekawe, czy rzeczywiście nowe kamery termowizyjne będą miały aż taki wpływ na wyniki potyczek.

Źródło: https://www.digitaltrends.com