Reklama
aplikuj.pl

Technologie Dolby w telewizorach TCL zapewnią kinową jakość obrazu i dźwięku

Technologie Dolby w telewizorach TCL zapewnią kinową jakość obrazu i dźwięku

Pandemia zmieniła w naszym życiu wiele, także w kwestii odbioru rozrywki. Choć ten trudny okres jest za nami, to nadal częściej wolimy oglądać filmy w domu. Dlatego, by zapewnić nam jak najlepsze, iście kinowe wrażenia, TCL rozwija technologie Dolby.

W najnowszych telewizorach 4K HDR z serii P638, modelach TCL QLED serii C63 i C73i telewizorach TCL Mini LED serii C83 i C93 w standardzie pojawia się format dźwięku Dolby Atmos oraz standard HDR Dolby Vision. Telewizory serii C73, C83 i C93 są dodatkowo wyposażone w HDR Dolby Vision IQ. To idealne rozwiązanie dla wielbicieli filmów i seriali, które teraz można oglądać w kinowej jakości we własnym domu.

Wprowadzenie rozwiązań Dolby Vision IQ i Dolby Atmos do standardu, m.in. w najnowszej serii C83 TCL, to efekt wieloletniej współpracy obu firm. Technologia Dolby Vision wykorzystuje dynamiczne metadane, służące do dostosowywania i optymalizacji każdej klatki wideo do możliwości wyświetlacza. Dzięki temu każda scena jeszcze lepiej odzwierciedla rzeczywisty obraz i jego kolory. Wariant HDR Dolby Vision IQ dodatkowo optymalizuje jasność obrazu, dostosowując ją do warunków oświetlenia w pomieszczeniu.

Na szczególną uwagę amatorów filmów i seriali zasługuje 98-calowy model C735, który ze względu na rozmiar i zastosowane technologie  Dolby Vision IQ oraz Dolby Atmos, dostarcza niepowtarzalnych, kinowych wrażeń we własnym domu.

Dolby Atmos z kolei zapewnia wciągający, wielowymiarowy i przestrzenny dźwięk, który sprawia, że widzowie czują się jeszcze bliżej wydarzeń oglądanych na ekranie. Dolby Atmos wiernie oddaje ruch każdego obiektu i pozwala na odtwarzanie dźwięku przestrzennego 360º. Wraz z jakością obrazu Dolby Vision tworzy to prawdziwie kinowe wrażenia i pozwala widzowi zanurzyć się w atmosferze każdego rodzaju filmu i serialu

Obserwujemy najciekawszą o dekad zmianę sposobu, w jaki możemy przeżywać treści rozrywkowe. Dzięki Google TV w telewizorach TCL mamy dostęp do szeregu usług oferujących zarówno wysokiej jakości hity kinowe, jak i oryginalne produkcje dedykowane domowej rozrywce. Standardy HDR, w tym wiodący na rynku streamingowym Dolby Vision, pozwalają na uzyskanie bardziej szczegółowego, emocjonującego obrazu niż na ekranie kinowym, a ścieżki dźwiękowe w Dolby Atmos zapewniają osiągnięcie bardziej wciągającego efekt sali kinowej w domowym zaciszu. Wszystko to dostępne jest na żądanie, o dowolnej porze dnia i w wysokiej jakości, dzięki technologii QLED oraz autorskiemu podświetleniu Mini LED, które można znaleźć w najnowszych telewizorach TCL

mówi Zbigniew Borowski, Marketing Manager TCL Polska.

Wczoraj zadebiutował w naszym kraju Disney+ więc warto wiedzieć, że oglądając treści na tej platformie, w pełni będziemy mogli cieszyć się z dobrodziejstw technologii Dolby Vision. Dotyczy to oczywiście również Netfliksa czy HBO Max.