Reklama

Technologie Intela dla sztucznej inteligencji

Szacuje się, że rozwiązania oparte na technologiach przetwarzania kognitywnego i sztucznej inteligencji będą do 2020 roku warte 46 miliardów dolarów. Intel jest pionierem w tych badaniach i znacząco wspiera ich rozwój.

Intel Nervana NNP ma zrewolucjonizować sposób korzystania z SI w wielu branżach. Dzięki tej technologii będzie możliwe zwiększenie ilości danych, które przetwarzane są przez SI. Pomoże to w służbie zdrowia, mediach społecznościowych, motoryzacji czy nawet prognozowaniu pogody.

Inne technologie obliczeniowe, w które inwestuje intel, to obliczenia neuromorficzne i kwantowe. Ostatnio firma zaprezentowała neuromorficzny układ testowy, który zainspirowany został działaniem ludzkiego mózgu. Jeszcze innym zagadnieniem są komputery kwantowe. Mają one stać się w przyszłości bardzo wydajne i dzięki temu mają one rozwiązywać zadania leżące poza możliwościami tradycyjnych komputerów. Może to być między innymi symulacja różnych zjawisk czy oddziaływań. W szczególności dotyczy to modelowania molekularnego, które może przysłużyć się do odkrycia nowych leków.

Źródło: Materiały prasowe