Reklama
aplikuj.pl

Tecno Pova 3 zaoferuje naprawdę potężną baterię i to za niewygórowaną cenę

Tecno Pova 3 zaoferuje naprawdę potężną baterię i to za niewygórowaną cenę

Smartfon z potężną baterią? Jedną z propozycji może być właśnie debiutujący Tecno Pova 3 z ogniwem o pojemności, której pozazdrościć mogą mu wszystkie flagowce.

Obecnie standardem są smartfony z ogniwami o pojemności 4000-5000 mAh i to niezależnie od półki cenowej, na którą sięgniemy. Czasem jednak pojawiają się urządzenia, które może i nie zachwycają specyfikacją, ale za to oferują długą żywotność baterii na jednym ładowaniu.

Takim modele jest właśnie Tecno Pova 3 z baterią o pojemności aż 7000 mAh

Niestety od razu zaznaczyć trzeba, że smartfon zadebiutował na razie tylko na rynku indyjskim i nie wiadomo, czy w ogóle poza niego wyjdzie. Warto jednak przyjrzeć się mu bliżej, bo producent zadbał o to, by użytkownicy Tecno Pova 3 mogli na długo zapomnieć o konieczności ładowania. Bateria o pojemności 7000 mAh nie zdarza się w smartfonach za często, cóż, głównie dlatego, że producenci dążą do tworzenia smukłych urządzeń, a taka bateria jednak trochę zajmuje. Sporym zaskoczeniem jest też fakt, że ogniwo obsługuje ładowanie z mocą 33W, co jednak rzadko się zdarza w tej półce cenowej.

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację, to mamy tutaj naprawdę duży, bo aż 6,9-calowy ekran LCD o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Z przodu znalazł się też aparat do selfie 8 Mpix, a z tyłu potrójny moduł z jednostką główną 50 Mpix i dwoma czujnikami, których rozdzielczości nie znamy.

Tecno Pova 3 napędzany jest przez układ Helio G88 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Ta wersja kosztuje 11499 rupii indyjskich, czyli jakieś 650 zł. Istnieje też wariant 6/128 GB w cenie 12999 rupii (ok. 740 zł).