Reklama
aplikuj.pl

Smartfon niczym kameleon. Tecno prezentuje nową technologię

Kupując nowy smartfon mamy do wyboru kilka wariantów kolorystycznych. Jeśli te nam nie odpowiadają lub szybko się znudzą, pozostaje nam kupno bardziej pasującego nam etui. Tecno woli jednak iść w inną stronę. Co oferuje nowa technologia Chameleon?

Tecno wynosi personalizację smartfona na zupełnie nowy poziom

Choć producenci smartfonów starają się oferować różnorodne warianty kolorystyczne swoich urządzeń, ale jak wiadomo – nie każdemu muszą się one podobać. W takiej sytuacji wybieramy kolor najbardziej neutralny lub kupujemy etui, które bardziej nam będzie pasować. Tymczasem firma Tecno doszła do wniosku, że po co dawać klientom ograniczony wybór, skoro można pozwolić im na prawie nieograniczone zmiany?

Podczas tegorocznych targów MWC 2023 Tecno zaprezentowało technologię Chameleon, która pozwala zmienić kolor smartfona w dowolnym momencie, wybierając spośród 1600 różnych wariantów kolorystycznych tylnej części urządzenia. Firma nie umieściła jednak dodatkowego ekranu z tyłu, a wykorzystała pryzmat submikronowy, który rozprasza uderzające w niego światło. Zmiana koloru jest więc możliwa poprzez odpowiednie ustawienie pryzmatu.

Wedle informacji, ustawienia pryzmatu można zmieniać do 2 mln razy, zanim ulegnie awarii. Nie ma więc możliwości, by ktokolwiek wyeksploatował ten element podczas użytkowania smartfona, bo w przeliczeniu trzeba byłoby zmieniać kolor 100 razy dziennie przez… prawie 55 lat. Oczywiście taki dodatek będzie pobierał energię, jednak wedle producenta, przy 100 zmianach koloru pobór mocy jest mniej więcej taki, jak przy oglądaniu 5-minutowego filmiku na YouTube.

Tecno jeszcze nie ogłosiło, kiedy technologia trafi na pokład nowych smartfonów, ale istnieje możliwość, że zdarzy się to jeszcze w tym roku.