HTC coraz gorzej radzi sobie na rynku, jednakże nie przeszkadzało mu to w zapowiedzeniu Exodusa, czyli pierwszego smartfona wykorzystującego technologię blockchain. Okazuje się jednak, że pierwszy taki smartfon może wypuścić na rynek firma Sirin Labs.

Finney, bo tak nosi nazwę telefon, ma zostać wpuszczony na rynek już w listopadzie. Ma on posiadać 6-calowy wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Ta ostatnia może być także rozszerzona za pomocą karty microSD. Tylny aparat ma mieć 12 MP a przedni 8 MP. Bateria będzie miała pojemność 3280 mAh i nie zabraknie także czytnika linii papilarnych. Taka specyfikacja gwarantuje wyższą półkę wśród smartfonów.

Sirin Labs twierdzi, że Finney będzie niezależną siecią blockchain. Aby to było możliwe do zrealizowania, firma chce wypuścić smartfona na systemie Sirin, który ma obsługiwać aplikacje blockchain, wirtualny portfel czy bezpieczną wymianę. Jeśli więc zależy Ci na bezpieczeństwie, to powinieneś zainteresować się propozycją od Sirin Labs.

Źródło: https://www.neowin.net/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!