Reklama
aplikuj.pl

Telegram w wersji Premium. Co otrzymamy w ramach płatnej subskrypcji? 

telegram

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, komunikator Telegram wystartował z płatną wersją Premium. W zamian za opłacanie comiesięcznego abonamentu aplikacja oferuje użytkownikom dodatkowe funkcje oraz udogodnienia. Warte uwagi?  

O możliwości wprowadzenia płatnej wersji Premium twórcy komunikatora Telegram informowali już w ubiegłym miesiącu. Pierwsza z korzyści dla tych, którzy zdecydują się opłacać abonament stanowi podniesienie limitu przesyłanych plików do 4 GB (użytkownicy darmowej wersji mogą przesyłać pliki o rozmiarze do 2 GB). Przy pobieraniu plików Telegram w wersji Premium nie będzie sztucznie ograniczać prędkości transferu danych.

Koszt miesięcznej subskrypcji komunikatora Telegram w wersji Premium to równowartość pięciu dolarów, czyli około 21 – 22 złotych

W ramach planu Premium podwojeniu ulegają też inne limity. Możliwe jest śledzenie do 1000 kanałów, tworzenie 20 folderów dyskusji, a każdym z nich pomieści do 200 czatów. Użytkownicy zyskują też możliwość dodania czwartego konta do dowolnej aplikacji Telegram, opcję przypięcia 10 czatów i zapisania 10 ulubionych naklejek.

Czytaj też: Płatny Snapchat – co użytkownicy dostaną za miesięczną opłatę?

Wśród innych benefitów związanych z posiadaniem płatnej subskrypcji komunikatora Telegram warto ponadto wymienić między innymi funkcję transkrypcji głosu na tekst, narzędzia do zarządzania czatem, możliwość wpisania dłuższego bio, animowane zdjęcia profilowe, a także brak jakichkolwiek reklam, które mogły się pojawiać użytkownikom wersji darmowej w niektórych kanałach jako treści sponsorowane.

W komunikacie opublikowanym na oficjalnym blogu twórcy komunikatora Telegram poinformowali, że liczba jego aktywnych użytkowników miesięcznie przekroczyła już poziom 700 mln. Podali również, że komunikator w 2022 roku wszedł do pierwszej piątki najczęściej pobieranych aplikacji na świecie.