Reklama

Telewizory Samsung – oto co przygotowano na 2021 rok

Telewizory Samsung - oto co przygotowano na 2021 rok

Samsung zaprezentował portfolio ekranów na bieżący rok. To jednak nie tylko telewizory, ale również monitory, ekrany lifestyle’owe i soundbary, czyli sprzęty, które umilą spędzanie czasu wolnego, a także przydadzą się w pracy lub podczas nauki zdalnej.

Portfolio ekranów na 2021 rok – telewizory Samsung i nie tylko

Podczas wirtualnego wydarzenia Unbox & Discover Samsung zaprezentował swoje tegoroczne innowacje ekranowe. Pokazano linię telewizorów Neo QLED, MICRO LED, monitory, soundbary i ekrany lifestyle’owe. Ich zadaniem jest zmiana podejścia użytkowników do tego typu urządzeń. Telewizory służą już nie tylko do oglądania filmów, ale mogą także zamienić nasz salon np. w salę konferencyjną. Samsung stawia na nowe funkcje i innowacje.

James Fishler, Senior Vice President, Home Entertainment Division, Samsung Electronics America powiedział:

W firmie Samsung jesteśmy dumni z tego, że nieustannie wprowadzamy innowacje, które poprawiają jakość codziennego życia naszych klientów. W ciągu ostatniego roku technologie, które kiedyś pełniły funkcję miłego dodatku, stały się koniecznością, ponieważ nasze domy zamieniły się w biura, szkoły czy siłownie. Ze względu na to, że coraz więcej czasu spędzamy w domu, nasze oczekiwania względem telewizora znacząco się zmieniły. W 2021 roku Samsung na nowo definiuje jego rolę, jako urządzenia spełniającego codzienne potrzeby i umożliwiającego realizację pasji.

Telewizor Samsung Neo QLED

Bez względu na to, jakie treści oglądasz ten telewizor poprawi Twoje wrażenia wizualne. Jest to głównie zasługą procesora AI Neo Quantum oraz Quantum Mini LED. Czerń jest głębsza, jasność poprawiona, a doznania ultrarealistyczne dzięki technologii upscalingu realizowanego przez 16 sieci neuronowych.

Neo QLED oferują także funkcje skierowane do graczy. Panel Gracza ułatwi monitorowanie krytycznych aspektów gry. Można będzie również grać nawet na ultraszerokim ekranie – umożliwia to funkcja Ultra Szerokiego Widoku w Grach (Super Ultrawide Gameview). Dodatkowo współpraca z AMD pozwoliła wzbogacić modele Neo QLED w 2021 roku o technologię AMD FreeSync Premium Pro – wsparcie dla konsoli i PC przełoży się na świetny HDR w grach.

W 2021 roku telewizory Neo QLED 8K – QN800A i QN900A – będą dostępne z ekranem o przekątnej 65”, 75” i 85”, a modele Neo QLED 4K (QN90A i QN85A) będą oferowane w różnych wariantach, począwszy od 50”.

MICRO LED

Technologia MICRO LED, dzięki zastosowaniu samoemisyjnych diod LED zapewnia doskonałą jasność, świetną jakość obrazu i głęboką czerń. Będzie można cieszyć się tym we wprowadzonych tej wiosny telewizorach 110’’ i 99’, a od jesieni także w 88’’. W planach jest jeszcze telewizor z MICRO LED o przekątnej 76”. Technologia ta pozwala również na podzielenie ekranu na cztery części, więc w tym samym czasie można oglądać różne programy, co zapewne docenią np. fani sportu, albo gracze, bo bez przerywania rozgrywki będą mogli obejrzeć poradnik.

Co jeszcze przygotował Samsung?

Powiększyło się również portfolio produktów Lifestyleowych, takich jak The Frame umożliwiające wyświetlanie zdjęć czy obrazów w świetnej jakości. W 2021 roku będzie można ten ekran jeszcze bardziej dostosować pod siebie, dodane zostaną nowe ramki i opcje montażu.

Jeśli zaś tęsknicie za seansami kinowymi, to koniecznie musicie sprawdzić projektor z technologią  potrójnego lasera o rozdzielczości 4K – The Premiere. Ten kompaktowy sprzęt pozwoli zamienić zwykłą ścianę w wielki ekran.

Jeśli zaś marzy Wam się oglądanie na zewnątrz, to również jest taka opcja, którą umożliwia The Terrace – pierwszy telewizor przeznaczony do oglądania na zewnątrz. Jest on odporny na czynniki atmosferyczne, nie szkodzi mu woda i pył. Dostepny jest w rozmiarach 55”, 65”, a latem ma pojawić się jeszcze nowy model Full Sun o przekątnej 75”.

W portfolio Samsunga na 2021 nie zabrakło również monitorów. Szukając czegoś do pracy lub nauki zdalnej warto zwrócić uwagę na Smart Monitor, bo to sprzęt, który łączy w sobie wszystko co najlepsze w monitorach i telewizorach. Jest kompatybilny z sieciami Wi-Fi, Bluetooth, Wireless DeX i AirPlay 2. Oprócz pracy idealnie sprawdzi się także podczas relaksu.

75-calowy Samsung Interactive Display FLIP to cyfrowa tablica, której funkcje idealnie sprawdzą się zarówno podczas nauki zdalnej jak i pracy.

Nie zabrakło też soundbarów

Czym byłby świetny obraz bez równie dobrego, dopasowanego dźwięku? Samsung zdaje sobie sprawę, że aby w pełni cieszyć się oglądanymi treściami klienci potrzebują również przestrzennego, płynnego dźwięku, dlatego też zadbano o soundbary. Produkty z Q-Serii zostały wyposażone w technologię Q-Symphony synchronizującą dźwięk z telewizora z tym, który wypływa z soundbara, dzięki czemu brzmienie jest trójwymiarowe.

Soundbar Q950A zaoferuje pierwszy na rynku dźwięk w formacie 11.1.4, będziemy więc czuli się jakbyśmy byli w samym centrum oglądanych wydarzeń. Nowością będzie funkcja Wzmocnienia Basów, która umożliwi podkręcenie basów jednym kliknięciem. Zaś funkcja ,,Dotknij I Odtwórz”  pozwoli w łatwy sposób odtwarzać na soundbarze muzykę z urządzenia mobilnego.