WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ten mod naprawia Mortal Kombat 11 na PC – zmiany dotyczą wielu aspektów gry

Pewien mod naprawia Mortal Kombat 11 na PC. O jakich zmianach mówimy konkretnie?

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o problemach wersji PC Mortal Kombat 11. Tytuł ten przez wielu graczy uznawany jest za przeciętny port, który powinien lepiej sprawować się na potężnych komputerach. Pojawiły się narzekania na to, że wszystkie scenki przerywnikowe, rentegeny uruchamiane podczas mordobicia czy Fatality to wciąż 30 klatek na sekundę.

Czytaj też: Ten YouTuber spędził 24 godziny w wirtualnej rzeczywistości – jak zachowywał się jego mózg?

Być może właśnie takie nieoszlifowanie gry oraz kontrowersje związane z mikropłatnościami sprawiły, że produkcja ta jest już tańsza w wielu sklepach. Na szczęście, gracze PC mogą liczyć na moderów. Zanim twórcy (może) wprowadzą poprawki do swojej gry, już teraz każdy posiadacz wersji PC może się cieszyć lepszą wersją gry. Link do jej pobrania znajdziecie w tym miejscu.

Autorem moda jest Endru Lauson. Gracz przygotował nie tylko poprawki odblokowujące płynność, ale również dodał wsparcie dla monitorów UltraWide 21:9. Konkretnie, zmiany prezentują się następująco. W grze nie ma już limitu klatek na sekundę do 30. Ponadto, od teraz menu, intro, Fatal Blows, Fatality oraz tryb Krypty są dostępne z wydajnością, którą oferuje nasz komputer.

Wsparcie dla ekranów 21:9 oznacza pozbycie się bocznych czarnych pasów z menu głównego gry oraz trybu Krypty. Moder zaznacza jednak, że w przypadku Krypty możemy nie osiągnąć 60 fps nawet na bardzo wydajnym komputerze. Lokacja ta jest podobno bardzo słabo zoptymalizowana.

Czytaj też: Kampania fabularna w Rainbow Six Siege – Ubisoft planuje dalszy rozwój gry

Źródło: wccftech.com