WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ten model Bugatti Chiron został w całości wykonany z Lego Technic

To zdecydowanie jedno z tych połączeń, które łączy zabawki chłopców z zabawkami dla prawdziwych mężczyzn. Ekipa Lego Technic zaprojektowała i stworzyła działający wariant samochodu Chiron od Bugatti z użyciem ponad miliona klocków Lego Technic.

Ten ”wariant” Chirona zadebiutował podczas wydarzenia Grand Prix Formula 1 we Włoszech. Odpowiedzialny za ten projekt zespół stworzył nie tylko karoserii z plastikowych elementów, ale postarał się nawet o silnik. Jak możemy się spodziewać – to on był największym wyzwaniem, które jednak udało się pokonać. Na ten silnik składa się ponad 2300 bloków Lego Power Function i ponad 4000 zębatek Technic, które zapewniają modelowi Chiron moc rzedu… 5,3 koni mechanicznych i pozwalają mu na osiągnięcie prawie 12 kilometrów na godzinę. Niewiele, ale przecież mówimy tutaj o silniku bazującym głównie na Lego Technic!

Bugatti Chiron Lego Technic (bo chyba tak możemy go nazwać) ostatecznie jest cholernie podobnym do oryginalnego samochodu projektem, który waży 1,5 tony. Jego wykonanie zajęło aż 13 tysięcy godzin, w których uwzględniono czas na projektowanie, drukowanie i złożenie całości. Ostatecznie odbył swoją oficjalną jazdę na torze, prowadzony przez Andiego Wallace, sowicie nagrodzonego rajdowca.

Źródło: Popularmechanics
Zdjęcia: Popularmechanics