WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tenet i Wonder Woman 1984 – premiery opóźnione!

Wydawało się już, że Tenet wejdzie do kin w zaplanowanym wcześniej terminie otwierając na dobre kina na całym świecie. Niestety Warner Bros. podjął decyzję o przesunięciu premiery nowego filmu Nolana, a także kolejnej części Wonder Woman 1984

Zaplanowany na 17 lipca Tenet w reżyserii Christophera Nolana miał stanowić przełom dla zastałej od miesięcy branży kinowej. Wiele sieci kin na całym świecie zapowiedziało, że otworzy swoje placówki właśnie na premierę Tenet. I wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, jednak Warner Bros. ogłosiło dzisiaj decyzję o przesunięciu premiery filmu Nolana, co prawda o dwa tygodnie, ale możemy się spodziewać, że ta decyzja będzie miała wpływ na premiery innych wytwórni. Nowa data to 31 lipca 2020 roku.

Również Wonder Woman 1984 została ponownie opóźniona. Pierwotnie film miał wejść na ekrany kin 5 czerwca, potem 14 sierpnia. Teraz debiut kinowy ustalono na 2 października 2020 roku. Czy to ostateczna data? Mamy nadzieję, że tak.

Obecnie naprawdę ciężko powiedzieć, czy do końca lipca sytuacja z koronawirusem unormuje się na tyle, by nie trzeba było wprowadzać kolejnych zmian w harmonogramach premier kinowych. W Polsce otwarto już kina studyjne, ale sieci Helios, Multikino i Cinema City zapowiedziały, że swoje placówki uruchomią dopiero wtedy, gdy będą mogli wyświetlać nowości. W tym momencie pierwszą większą premierę będzie Mulan od studia Disney, choć nie wykluczamy, że i ta produkcja zostanie opóźniona.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News