WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tenet – sesja z gwiazdami i zupełnie nowe zdjęcia z filmu!

Promocja Tenet nadal trwa. Do premiery zostało mniej niż półtora miesiąca i kampania wyraźnie nabiera tempa. Entertainment Weekly zaprezentował sporo zdjęć z gwiazdami i ujęć z filmu, które ukazały się w najnowszym numerze ich magazynu.

O fabule Tenet nadal wiemy bardzo niewiele, a skąpo dawkowane przez Nolana informacje niewiele nam mówią o samym filmie. Wiemy jednak, czekamy z niecierpliwością, bo z pewnością jest na co. produkcja wejdzie na ekrany kin z niewielki, dwutygodniowym opóźnieniem. Najpierw premiera Tenet miała się odbyć 17 lipca, jednak Warner postanowił przenieść ja na ostatni dzień miesiąca w obawie przed niską frekwencją w kinach.

W najnowszym numerze Entertainment Weekly ukazał się spory artykuł na temat Tenet. John David Washington, Robert Pattinson i Elizabeth Debicki zdominowali wydanie pozując do zdjęć, które zamieszczamy Wam poniżej.

Jednak wszyscy doskonale wiedzą, że sesja gwiazd nie jest tym, co najbardziej interesuje wyczekujących premiery fanów, dlatego w magazynie ukazało się również sześć świeżutkich fotek z samego filmu.

Tenet – co wiemy o fabule?

Jakiś czas temu ukazał się oficjalny, bardzo enigmatyczny opis:

Uzbrojony tylko w jedno słowo – Tenet – i walczy o przetrwanie całego świata, Protagonist podróżuje przez mroczny świat międzynarodowego szpiegostwa z misją, która rozwinie się w coś poza czasem rzeczywistym. Nie w podróż w czasie. Inwersja

Inwersja, tłumacząc w najprostszy sposób, jest odwróceniem lub zwrotem. Jej przykład widzimy na zwiastunach Tenet. Oznacza to, że najpierw widzimy skutki działań, a dopiero później ich przyczynę. Do takiego manipulowania rzeczywistością ma służyć właśnie słowo Tenet, które oznacza tyle co dogmat czyli system wierzeń. W zwiastunie bohater grany przez Washingtona powiedział, że nie powinno się próbować zrozumieć Tenet, trzeba to poczuć. Wydaje się więc, że w dokonywanie inwersji zaangażowany jest system przekonań. Możliwe, że ma to pokazać, że czas nie płynie chronologicznie tak jak go postrzegamy. A to pozwala bohaterom kontrolować swoje miejsce w przebiegu wydarzeń. Wskazywałoby na to sama budowa słowa „tenet”, który jest palindromem – czyta się go tak samo zarówno od przodu jak i od tyłu.

Dodatkowo opis zdradza nam imię bohatera granego przez Johna Davida Washingtona. Nazywa się on po prostu Protagonist, czyli wiecie „ten dobry w filmie”. Dodatkowo wiemy jedynie, że główny bohater jest tajnym agentem, który za pomocą manipulacji czasem musi zapobiec wybuchowi III Wojny Światowej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News