WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ten produkt Tesli podbije nasze dachy. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk

Ten produkt Tesli podbije nasze dachy. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk

Tesla na początku XXI wieku tchnęła nowe życie w elektryczne samochody i po latach wprowadzania innowacji, to samo ma zamiar zrobić z… pokryciem dachów.

Dachówki Tesli „oczywistością” w 2021 roku

Jak powiedział Elon Musk podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych Tesli w trzecim kwartale bieżącego roku, „Solar Roof (dach solarny) będzie kolejnym bezkonkurencyjnym produktem firmy. W takim stopniu, że już za rok będzie oczywistością przy wyborze wykończeń domów.

Czytaj też: Tesla obwinia kierowców i kręci nosem na wycofanie swoich Modeli z Chin
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: Tesla zbiera i magazynuje prąd już w ponad 120 miejscach na świecie

W ciągu ostatnich miesięcy Tesla nie tylko obniżyła ceny swoich dachówek, które są jednocześnie panelami słonecznymi, ale też ulepszyła je i sam proces montażu. Fakt, że rozpoczęła współpracę z innymi firmami monterskimi w myśl udzielania im dostępu do swoich produktów sprawi, że w USA coraz więcej będzie słyszeć się o innowacyjnym produkcie Tesli.

dach-solarny-tesli-timelapse

Co jednak nam po tym tutaj, w Polsce? Wprawdzie na ten moment nic nie jest potwierdzone, ale Tesla interesuje się ostatnio Polską, dzięki inwestycjom PGNiG i wiele wskazuje na to, że wejdzie na nasz rynek ze swoją ofertą energii odnawialnej.

Czytaj też: Tesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też: Spalinowy generator zamiast kabli rozruchowych? Czyli Tesla na benzynę
Czytaj też: Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model

Jeśli nie rozumiecie pomysłu stojącego za tymi dachówkami, te pozbawiają właścicieli domów przymusu stawiania wielkich płaskich powierzchni na przygotowanych wcześniej dachach. Stworzenie nowego dachu z dachówkami słonecznymi Tesli w 80% przypadków ma być tańsze od zrobienia go „zwyczajnymi metodami” i późniejszej instalacji paneli.