WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Legendarny włoski supersamochód kontra 5-krotnie tańsza Tesla

Legendarny włoski supersamochód kontra 5-krotnie tańsza Tesla

Model Y Performance Tesli można kupić już za około 60000 dolarów, podczas gdy Lamborghini Murciélago wyciągnie nam z kieszeni dobre 300000 dolców. Czy można w ogóle rozpatrywać ten pojedynek na prostej z myślą o zwycięstwie Tesli?

Wchodząc w szczegóły, tam gdzie Model Y Performance napędzają elektryczne silniki o łącznej mocy około 500 koni mechanicznych, Lamborghini Murcielago może pochwalić się 6,5-litrowym silnikiem V12 o mocy około 600 koni mechanicznych.

Czytaj też: Hyundai i20 N nagrany na Nurburgring podczas testów

Jednak osiągi tego Modelu Tesli mówią same ze siebie. Maksymalną prędkość 250 km/h i sprint do 96,5 km/h w 3,5 sekundy? To przecież klasa sama w sobie, która dorównuje supersamochodom za dobre kilkaset tysięcy dolców.

Czytaj też: Tesla Model X Performance pobiła rekord na ćwierć mili

Nie raz jednak widzieliśmy, jak Tesla kopie tyłki znacznie bardziej obiecującym hiper-, super- i zwyczajnym samochodom. Tym razem Model Y ćwierć mili zaliczył w 11,93 sekundy, ale żeby zachęcić Was do obejrzenia, powiem tylko tyle, że różnica z Lamborghini wyniosła ponad dwie sekundy. Pytanie, na korzyść jakiego samochodu?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News