WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Do którego Modelu najpierw trafią nowe innowacje Tesli?

Tesla podczas swojej imprezy Battery Day ujawniła nie tylko nowe ogniwa akumulatorowe, ale też nowy sposób na integrowanie akumulatorów z podwoziem swoich elektrycznych samochodów. Dziś poznaliśmy przyszłość tych dwóch innowacji.

Model Y w Europie będzie innowacyjny

Elon Musk potwierdził teraz, że zarówno ogniwa 4680, jak i nowy pomysł akumulatora strukturalnego, najpierw trafi do Modelu Y, czyli crossovera na bazie Modelu 3. Nie będzie to jednak miało miejsca w USA, a w Europie, a dokładniej mówiąc, niemieckiej Gigafactory już w przyszłym roku.

Wiedzieliśmy o tym poniekąd już wcześniej, ale dopiero teraz mamy na to twarde, niezbite dowody. Nie możemy być jednak pewnymi tego, że już w drugiej połowie 2021 roku otrzymamy zupełnie inaczej skonstruowane Modele Y. Wiemy, jak to Tesla ma z dotrzymywaniem terminów i kto wie, jak firmie uda się zintegrować nowe rozwiązania na swoich liniach produkcyjnych.

Kiedy jednak już ruszy ten nowy sposób produkcji Modelu Y, ten elektryczny samochód będzie dzierżył przedni i tylny odlew jednoczęściowy połączony ze sobą samym akumulatorem.

Czytaj też: Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model
Czytaj też: Tesla się postarała. Oto nowe ogniwa akumulatorowe
Czytaj też: Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel

W nich znajdą się nowe ogniwa 4680, a samo nadwozie będzie malowane nowym systemem. Elon Musk jednocześnie wierzy, że kolejne dwa lata wystarczą, żeby te innowacje przenieść na Gigafactory w Chinach i USA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News