Tesla może otrzymać pomoc od niespodziewanego sprzymierzeńca. Firma chce stać się prywatna i tym samym zwiększyć kontrolę nad swoim losem.

Bloomberg twierdzi, że  Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej prowadzi rozmowy z Teslą, które mogą skutkować uczynieniem go znaczącym inwestorem. Fundusz ten posiada już 5% udziałów w firmie, ale po rozmowach ma to być znacznie większy procent. Póki co jednak, ani Arabia Saudyjska ani Tesla nie potwierdzają tych doniesień, także do tej pory Fundusz nie wspierał aktywnie firmy.

Cała sprawa brzmi dosyć dziwnie, bowiem czemu potentat w wydobyciu i sprzedaży ropy ma pomagać firmie, która próbuje stworzyć samochody elektryczne czyli tym negatywnie wpłynąć na zyski państwa? Możliwe, że Arabia ma w tym jakiś większy plan. Póki co Elon Musk ogłosił, że aby przejąć firmę musi zebrać jeszcze 60 miliardów dolarów. Będzie to dosyć ciężkie, bowiem Elon musiałby w jakiś sposób przekonać inwestorów, że w najbliższym czasie Tesla zacznie sporo zarabiać a zainwestowane pieniądze na pewno się zwrócą.

Elon Musk rozważa przejęcie w całości firmy Tesla

Źródło: https://www.engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!