Reklama

Tesla w trzy tygodnie postawiła namiot produkcyjny Modelu 3

Na co komu budynek?

Modelu 3

Wszyscy fani elektrycznych samochodów z pewnością interesują się Modelem 3 od Tesli. Ten ma być pierwszym dziełem firmy, którego cena nie będzie powalać z nóg, ale jego produkcja stwarza niemałe problemy. Te mają być po części rozwiązane za pomocą nowej linii produkcyjnej, która powstała w zaledwie 3 tygodnie.

Mowa tak naprawdę o namiotach montażowych, które można porównać do hangarów dla samolotów. Te są stosunkowo łatwe w postawieniu i aranżacji, co potwierdził sam Elon Musk w wielu wpisach na Twitterze. Uznał nawet, że jego firma nie potrzebuje stałych budynków, kiedy takie konstrukcje pozwalają na najzwyczajniejszą pracę. Linia produkcyjna stworzona w zaledwie 3 tygodnie mieści się w kilku „hangarach”, które mierzą 53 stóp wysokości i 150 stóp długości. Do tej pory w historii nigdy nie zdarzyło się, żeby firma zdecydowała się na tak drastyczne kroki.

Needed another general assembly line to reach 5k/week Model 3 production. A new building was impossible, so we built a giant tent in 2 weeks. Tesla team kfa!! Gah, love them so much ♥🚘💫

— Elon Musk (@elonmusk) 19 czerwca 2018

Ale to przecież Tesla – czyż nie? Nowa inwestycja ma pomóc jej w osiągnięciu produkcji 5000 samochodów Model 3 w ciągu tygodnia. Do tej pory udawało się jej wyprodukować maksymalnie 3500 sztuk, co sprawiało, że pod kątem finansów firma nie radziła sobie najlepiej. Widać jednak, że Elon, piastując stanowisko prezesa dba o przyszłość firmy, a jego determinacja w osiągnięciu celu jest wręcz godna podziwu.

High res photos of the length of the $TSLA tent assembly line.From the last 24 hours.

Follow @ispytsla, who’s nudging me into retirement, for videos. pic.twitter.com/t5AJOz1fYK

— skabooshka (@skabooshka) 19 czerwca 2018


Źródło: engadget.com