W naszej świadomości Tesla utarła się już jako swoisty protoplasta elektrycznych samochodów i choć trudno spotkać jej samochody na naszych drogach, to nieustannie śledzimy wiadomości na jej temat. Tym razem mam dla Was coś szczególnego, bo wygląda na to, że Tesla wchodzi na polski rynek.

Według piątkowego wydania Puls Biznesu, przed ponad tygodniem, bo 4 stycznia zarejestrowano w Polsce spółkę Tesla Poland. Ta ma mieć swoją siedzibę w warszawskim biurowcu przy Złotych Tarasach, których zarządem będą menadżerowie prosto z europejskiej filii firmy. Mowa o tych samych, którzy zajmują się spółką w Pradze, czyli m.in. Stephanie Werkmanie, Davidzie Feinsteinie i Yaronie Kleinie.

Jesteśmy w trakcie uruchamiania centrum serwisowego w Polsce i Czechach. – powiedział Even Sandvold z norweskiego biura prasowego Tesli. 

W sprawie wypowiedzieli się już eksperci jak np. Paweł Gos, czyli prezez Exact Systems:

 To bardzo dobra wiadomość, świadcząca o tym, że Tesla uważa Polskę za atrakcyjny rynek.

Siedziba Tesli w Polsce będzie dla konsumentów sporym ułatwieniem, ponieważ rozwinie się na naszym rynku cała infrastruktura powiązana z firmą. Mowa o autoryzowanych warsztatach, łatwiejszym dostępie do konserwacji i naprawy pojazdów, czy wreszcie sprzedaży samych samochodów. Możemy też liczyć na rozbudowę stacji Superchargers, których obecnie mamy… cztery na terenie całego kraju. Ponadto Tesla poszukuje już do swojego nowego oddziału pracowników – m.in. menadżera serwisu i techników.

Czytaj też: Tesla przyjmuje zamówienia na Model 3 w Europie

Źródło: Money

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej