Test 16 GB GeForce RTX 3070. To jedyna taka karta na świecie

Test 16 GB GeForce RTX 3070

Wcześniej rosyjski moder wziął na warsztat swoją kartę graficzną GeForce RTX 3070 i przelutował jej pamięci GDDR6, a teraz ktoś wziął ujawnił test 16 GB GeForce RTX 3070.

Test 16 GB GeForce RTX 3070

Dla przypomnienia, na rynku jest dostępna tylko 8 GB wersja karty GeForce RTX 3070, która na swoim laminacie ma osiem 1 GB kości pamięci Samsunga. Łącznie w grę wchodzi więc 8 GB GDDR6, ale znając się na rzeczy, można podmienić te pamięci na 2 GB warianty. Proste? Proste, a pamięć dwukrotnie rośnie.

Czytaj też: ASRock prezentuje kartę RX 6900 XT OCF

Czy jednak gra jest warta świeczki? Sprawdził to inny YouTuber z Rosji, wypożyczając tego unikalnego RTXa na testy i zdołał wykazać jego wyższą wydajność bez problemów ze stabilnością. Wnioski? Dosyć oczekiwane. Jak to na zwiększenie pamięci bywa, karta zyskała więcej miejsca na tekstury wyższej rozdzielczości oraz dane związane z ray-tracingiem.

Czytaj też: Nieujawnione karty graficzne w AIDA64. Wsparcie dla modeli AMD i NVIDIA

Testy miały miejsce w Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077, czy Far Cry 5 i jasno wykazały, że po zwiększeniu pamięci zmniejsza się prawdopodobieństwo okazjonalnych przycięć i obniżają spadki 1 i 0,1%, ale też otwierają drzwi do korzystania z tekstur o wyższej rozdzielczości. Na więcej pozwoli 16 GB model RTX 3070 Ti, który do większego pokładu pamięci doda stosowne ulepszenia w kontrolerze.