Reklama
aplikuj.pl

Test 16 GB GeForce RTX 3070. To jedyna taka karta na świecie

Test 16 GB GeForce RTX 3070

Wcześniej rosyjski moder wziął na warsztat swoją kartę graficzną GeForce RTX 3070 i przelutował jej pamięci GDDR6, a teraz ktoś wziął ujawnił test 16 GB GeForce RTX 3070.

Test 16 GB GeForce RTX 3070

Dla przypomnienia, na rynku jest dostępna tylko 8 GB wersja karty GeForce RTX 3070, która na swoim laminacie ma osiem 1 GB kości pamięci Samsunga. Łącznie w grę wchodzi więc 8 GB GDDR6, ale znając się na rzeczy, można podmienić te pamięci na 2 GB warianty. Proste? Proste, a pamięć dwukrotnie rośnie.

Czytaj też: ASRock prezentuje kartę RX 6900 XT OCF

Czy jednak gra jest warta świeczki? Sprawdził to inny YouTuber z Rosji, wypożyczając tego unikalnego RTXa na testy i zdołał wykazać jego wyższą wydajność bez problemów ze stabilnością. Wnioski? Dosyć oczekiwane. Jak to na zwiększenie pamięci bywa, karta zyskała więcej miejsca na tekstury wyższej rozdzielczości oraz dane związane z ray-tracingiem.

Czytaj też: Nieujawnione karty graficzne w AIDA64. Wsparcie dla modeli AMD i NVIDIA

Testy miały miejsce w Watch Dogs Legion, Cyberpunk 2077, czy Far Cry 5 i jasno wykazały, że po zwiększeniu pamięci zmniejsza się prawdopodobieństwo okazjonalnych przycięć i obniżają spadki 1 i 0,1%, ale też otwierają drzwi do korzystania z tekstur o wyższej rozdzielczości. Na więcej pozwoli 16 GB model RTX 3070 Ti, który do większego pokładu pamięci doda stosowne ulepszenia w kontrolerze.