AG Termopasty, Arctic, Be quiet!

AG Termopasty

AG Extreme

Pasta ta została zapakowana duże, plastikowe pudełko. Wraz z nią otrzymujemy łopatkę do rozprowadzania pasty.

AG Extreme otrzymałem w ilości 3 g ale w sprzedaży jest także wersja 1 g. Pasta dostarczana jest w strzykawce, czyli tak jak większość produktów w tym teście. Ma ona kolor szary, przewodność cieplna wynosi 6 W/mK, impedancja termiczna 0,036°C -in^2/W, ciężar właściwy 2,5 g/cm^3, lepkość 1500. Może ona pracować w temperaturze od -40°C do 300°C.

Pasta jest bardzo łatwa do rozprowadzenia – nie jest zbyt gęsta, przez co nie ma problemów z jej „obsługą”.

Arctic

MX-2

Pierwsza z past od Arctica została zapakowana w niebieskie pudełko i w nim znajduje się tylko ona.

Pasta dostarczona została w strzykawce, w której znajduje się 8 g samego produktu. W sprzedaży jest także wersja o pojemności 4 g, 20 g, 30 g czy 65 g. Ma ona kolor szary, przewodność cieplna wynosi 5,6 W/mK, impedancja cieplna wynosi 1,22*10^12 Ω-cm, ciężar właściwy 3,96 g/cm^3 a lepkość 850 puazów. Producent deklaruje, że czas przydatności pasty to aż 8 lat.

Jej rozprowadzanie jest dosyć łatwe i bezproblemowe.

MX-4

Druga z past także przyszła do mnie w niebieskim pudełku i w nim nic więcej nie znajdziecie.

MX-4 otrzymałem w strzykawce, w której znajduje się 4 g tego produktu. W sprzedaży jest jeszcze wersja 20 g. Pasta ma kolor szary, przewodność cieplna wynosi 8,5 W/mK, impedancja cieplna wynosi 3,8*10^13 Ω-cm, ciężar właściwy 2,5 g/cm^3 a lepkość 870 puazów. Producent ponownie deklaruje, że czas przydatności pasty to aż 8 lat.

Rozprowadzenie MX-4 po procesorze odbyło się bez większych problemów. Pasta nie jest bardzo gęsta, co jest dużym plusem.

Be quiet!

DC1

Pasta zapakowana została w czarne opakowanie. Wraz z nią otrzymujemy łopatkę.

DC1 otrzymujemy w strzykawce o pojemności 3 g. Jej przewodność cieplna wynosi powyżej 7,5 W/mK. Składa się ona w 60% ze związków tlenków metali, w 30% ze związków tlenków cynku oraz w 10% ze związków krzemu. Może ona pracować w temperaturze od -50°C do 150°C.

Rozprowadza się ją raczej łatwo i nie powinno być z tym żadnych problemów.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej