Halnziye

Halnziye to producent, który nie jest zbyt popularny w świecie past termoprzewodzących. Ale jest to błędne myślenie, bowiem wiele firm rebrandinguje jego pasty na swoje, a także są one dodawane do różnych chłodzeń. W Polsce pasty tej firmy można kupić na Allegro, a także na Amazonie.

HY610

Pierwsza z past zapakowana została w worek i wraz z nią otrzymujemy łopatkę.

Pastę otrzymałem w strzykawce o pojemności 2 g, natomiast w sprzedaży są różne ilości tego produktu. HY610 ma kolor złoty, co jest dosyć wyjątkowe w tym teście. Przewodność cieplna wynosi powyżej 3,05 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,073°C -in^2/W, ciężar właściwy powyżej 2,48 g/cm^3. Pasta składa się w 30% ze związków silikonu, w 20% ze związków węgla i w 50% ze związków tlenków metali. Zakres pracy wynosi od -30°C do 240°C.

Pastę rozprowadza się bardzo prosto – jest ona dosyć rzadka, przez co nie ma z tym problemów.

HY710

Kolejna pasta została zapakowana podobnie jak poprzednia i także wraz z nią otrzymujemy łopatkę.

HY710 umieszczona została w strzykawce a jej ilość to 2 g (w sprzedaży dostępne są różne wersje). Pasta ma kolor srebrny, przewodność cieplna wynosi powyżej 3,17 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,067°C -in^2/W, ciężar właściwy powyżej 2,4 g/cm^3. Pasta składa się w 30% ze związków silikonu, w 20% ze związków węgla i w 50% ze związków tlenków metali. Zakres pracy wynosi od -30°C do 240°C. Pasta jest więc bardzo podobna, z wyjątkiem koloru, do swojego poprzednika.

HY710 jest banalne do rozprowadzenia po procesorze – pasta jest dosyć rzadka i nie ma z nią żadnych problemów.

HY880

Kolejna pasta jest już zapakowana w standardowe pudełko, jednakże ponownie nie brakło dodanej łopatki.

HY880 także umieszczona została w strzykawce, ale jej ilość to 4 g (także dostępne są inne wersje pojemnościowe). Pasta ma kolor szary, przewodność cieplna wynosi powyżej 5,15 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,004°C -in^2/W, ciężar właściwy powyżej 3,25 g/cm^3. Pasta składa się w 10% ze związków silikonu, w 45% ze związków węgla i w 45% ze związków tlenków metali. Zakres pracy wynosi od -30°C do 280°C.

Pasta jest trochę cięższa do rozprowadzenia od poprzedników, ale w dalszym ciągu zaliczam ją do łatwych, bezproblemowych w użyciu past.

HY881

Kolejna pasta także jest normalnie zapakowana i także ma dołączoną, mimo że na zdjęciach tego nie widzicie, łopatkę. Oprócz tego w środku znajdziecie jeszcze końcówkę do zbierania nadmiaru pasty oraz ściereczkę do usuwania pasty.

Pastę otrzymałem w strzykawce a jej ilość to 2 g – standardowo w sprzedaży są inne wersje. HY881 ma kolor szary, przewodność cieplna wynosi powyżej 5,6 W/mK a  ciężar właściwy jest powyżej 2,5 g/cm^3. Pasta składa się w 20% ze związków silikonu, w 10% ze związków węgla, w 20% ze związków tlenków srebra i w 10% ze związków tlenków metali. Zakres pracy wynosi od -30°C do 280°C.

HY881 jest jedną z najcięższych do rozprowadzenia po procesorze. Klei się, lepi do wszystkiego, ale nie IHS i strasznie się ciągnie. Jej dobre rozprowadzenie po procesorze to wyzwanie.

HY-A8

Ostatnia z past tego producenta wyróżnia się zarówno opakowaniem, jak i krótkim opisem w języku polskim. Wraz z nią także otrzymujemy łopatkę.

HY-A8 umieszczona została w strzykawce a jej ilość to 1,5 g. Pasta ma kolor szary, przewodność cieplna wynosi powyżej 5,8 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,201°C -in^2/W, stała dielektryczna powyżej 5,1. Pasta składa się w 50% ze związków silikonu, w 20% ze związków węgla i w 30% ze związków tlenków metali. Zakres pracy wynosi od -30°C do 280°C.

Hy-A8 rozprowadza się przeciętnie. Nie jest to banalne, ale też nie jest to tak ciężkie, jak w przypadku HY881.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej