ID-Cooling, InLine, JunPus

ID-Cooling

ID-TG11

Pierwsza z past została zapakowana w zwykłe opakowanie, a wraz z nią otrzymujemy łopatkę.

Pastę otrzymujemy w strzykawce o pojemności 1,5 g. Ma ona kolor szary, przewodnośc cieplną powyżej 5,15 W/mK, impedancję termiczną poniżej 0,004 -in^2/W, stałą dielektryczną równą 5,1, lepkość 840 puazów a ciężar właściwy wynosi 3,25 g/cm^3. Może ona pracować w temperaturze od -30°C do 280°C.

ID-TG31

Druga z past jest identyczna jak pierwsza – podobne zapakowanie oraz parametry. Różni się tylko jej ilość, która wynosi tym razem 3 gramy.

Obie pasty rozprowadza się bardzo łatwo. Nie są one zbyt gęste, więc prosto można je rozłożyć na całym procesorze.

InLine

Oyatech

InLine to kolejny producent, który jest w miarę nowy na WhatNext.pl. Pasta zapakowana została w karton i plastik, a wraz z nią otrzymujemy łopatkę do jej rozprowadzania.

Oyatech umieszczona została w strzykawce a jej ilość to 0,5 g. Jest to pasta o kolorze białym. Przewodność cieplna wynosi powyżej 1,729 W/mK a impedancja cieplna 0,125 -in^2/W. Pasta składa się w 50% z silikonu, 30% ze związków węgla i 20% ze związków tlenków metali. Temperatura pracy wynosi od -50°C do 240°C.

Pastę rozprowadza się banalnie po procesorze. Jest on prosta w obsłudze i nikt nie powinien mieć z nią większych problemów.

JunPus

JunPus to kolejna mniej znana firma, która podobnie jak Halnziye zajmuje się także wykonywaniem past dla innych producentów. Jednakże tym razem pasty tej firmy są dosyć dobrze dostępne w różnych polskich sklepach.

DX1

Pasta została zapakowana w niebieskie opakowanie i wraz z nią otrzymujemy łopatkę.

DX1 otrzymujemy w strzykawce a jej ilość to 3 g. Pasta ma kolor szary, przewodność cieplną równą 16 W/mK, impedancję cieplną 0,05 °C*cm^2/W i ciężar właściwy wynoszący 2,7 g/cm^3. Jej temperatura pracy wynosi od -50°C do 250°C. Składa się ona z silikonu oraz nanodiamentów.

Pasta jest ciężka do rozprowadzenia – lepi się i ciągnie, przez co trzeba poświęcić trochę czasu na jej aplikację.

D9000

Druga z past jest zapakowana w analogiczne opakowanie do DX1, ale brązowe. Wraz z nią także otrzymujemy łopatkę.

D9000 także jest w strzykawce a jej ilość to 3 g. Jej kolor to szary, przewodność cieplna wynosi  9,6 W/mK, impedancja cieplna 0,08 °C*cm^2/W a ciężar właściwy 2,7 g/cm^3. Temperatura pracy D9000 wynosi od -50°C do 150°C. Składa się ona, podobnie jak DX1, z silikonu i nanodiamentów.

Pastę rozprowadza się bardzo ciężko – aby pokryć nią cały procesor potrzeba czasu i zaparcia. Zdecydowanie jest to jedna z gorszych pod tym względem past w teście.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej