Kingpin Cooling, Manhattan, Noctua, Reeven, SilentiumPC

Kingpin Cooling

Kingpin Cooling to firma znana ze świetnych rozwiązań dla overclockerów. Wśród jej oferty znajduje się wysokowydajna pasta termoprzewodząca, którą udało mi się dla Was zdobyć do testów.

KPx

Pasta została zapakowana w worek z tworzywa sztucznego. Dołączona do niej została łopatka.

Pasta, jako jedyna w teście, zapakowana została w okrągłe pudełko. Jej ilość to 10 gram. Co ciekawe, producent zbyt wiele o niej nie mówi. Pasta ma posiadać niską impedancję cieplną oraz wysoką przewodność – brakuje tutaj cyferek.

KPx jest dosyć łatwa do rozprowadzenia po procesorze – nie powinno być z tym problemów.

Manhattan

CPU Thermal Grease

Manhattan debiutuje na łamach WhatNext.pl z pastą termoprzewodzącą. Jest tylko ona w pudełku, więc nie macie co liczyć na dodatki.

Pasta zapakowana został w strzykawkę, a jej masa wynosi 1,5 g. Ma ona kolor szary, przewodność cieplna wynosi powyżej 0,965 W/mK, impedancja cieplna jest poniżej 0,255 -in^2/W, ciężar właściwy jest większy niż 2,3 g/cm^3, stała dielektryczna wynosi powyżej 5,1. Pasta składa się w 50% ze związków silikonowych, 20% ze związków węgla i w 30% ze związków tlenków metali. Jej temperatura pracy wynosi od -30°C do 180°C.

Pasta jest bardzo płynna, co możecie zobaczyć na zdjęciu. Przez to jej rozprowadzanie jest dosyć łatwe, natomiast trzeba uważać, żeby nie przelać jej poza procesor i aby nie wystrzyknąć zbyt dużej ilości ze strzykawki.

Noctua

NT-H1

Ta pasta to prawdziwa legenda wśród wszystkich produktów. Od lat używam jej przy testach chłodzeń procesora, więc jestem bardzo ciekawy, jak wypadnie ona na tle konkurencji. Pasta zapakowana została w bardzo duże opakowanie, jednakże oprócz niej nic w środku nie ma.

NT-H1 otrzymujemy w strzykawce a jej ilość to 1,4 ml (ma starczyć na 15 aplikacji). Ma ona kolor szary, ciężar właściwy wynosi 2,49 g/cm^3 i to wszystko co podaje o niej producent. Warto jednak jeszcze wspomnieć o temperaturze pracy, która wynosi od -50°C do 110°C.

Rozprowadzenie tej pasty jest mi ciężko ocenić. Używam jej do testów chłodzeń od ponad 5 lat więc jestem do niej bardzo przyzwyczajony i dla mnie jest to bardzo łatwe.

Reeven

RT-PRO

Kolejna pasta należy do firmy Reeven. W pudełku znajduje się tylko ona, więc nie ma żadnych dodatków.

RT-PRO ma kolor szary i jest dostarczany w strzykawce zawierające 5 g tej pasty. Co ciekawe, z parametrów technicznych producent podaje tylko impedancję termiczną, która wynosi 0,013 K -in^2/W. Pasta jest więc trochę niewiadomą i jestem ciekawy, jak wypadnie ona w testach.

Samo rozprowadzanie pasty jest bezproblemowe i bardzo łatwe.

SilentiumPC

Pactum PT-2

Pastę otrzymujemy w biało-czarnym opakowaniu. Wraz z nią producent dołącza łopatkę, dzięki której łatwo możemy rozprowadzić pastę termoprzewodzącą.

Pactum PT-2 otrzymałem w strzykawce, a ilość pasty to 4 g. Ma ona kolor szary, przewodność cielna wynosi 5 W/mK, impedancja termiczna jest poniżej 0,165°C -in^2/W, ciężar właściwy wynosi 2,67 g/cm^3. Temperatura w jakiej ta pasta pracuje to od -40°C do 240°C.

Pasta jest gęsta przez co rozprowadzało mi się ją dosyć ciężko i proces ten z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!