Pierwszy raz w historii portalu mamy okazję testować kartę graficzną z fabrycznym chłodzeniem cieczą. Jest to model Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme Waterforce 8G, który zachwycił nas od samego początku.

Wygląd

Karta zapakowana została w dosyć duże pudełko. W środku oczywiście znajdują się wszelkie śrubki niezbędne do montażu chłodznicy. Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme Waterforce 8G wygląda świetnie. Blok wodny, logo oraz boczny napis na karcie są podświetlane. Także wentylatory na chłodnicy mają RGB więc karta naprawdę super się prezentuje. Jej dokładne wymiary to 290 mm x 131,05 mm x 40,41 mm. Tak jak już wspominałem, za chłodzenie odpowiada zestaw chłodzenia cieczą.

Chłodnica ma rozmiar 240 mm i znajdują się na niej dwa 120 mm wentylatory. Są one podłączone bezpośrednio do karty więc nie trzeba kombinować z kablami. Węże mają długość ok. 395 mm więc powinny spokojnie starczyć. Karta zasilana jest z dwóch złączy 8 pin i posiada złącza do SLI. Z przodu są następujące wyjścia 3x DisplayPort 1.3, 3x HDMI 2.0b oraz jedno USB Type-C. Na uwagę zasługuje liczba wyjść HDMI, która jest większa od rozwiązań konkurencji. Jakość wykonania jest bardzo dobra – nie mam czego karcie zarzucić.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej