Podsumowanie

Karta jest zdecydowanie najwydajniejsza wśród RTX 2080. Minimalnie, ale jednak, pobija ona wyniki uzyskiwane przez RTX 2080 od Asusa. Spokojnie możecie więc liczyć na maksymalne możliwości nawet bez OC. Ale podkręcaniem warto się zainteresować. Karta ma spory potencjał i te kilka FPSów można zawsze zyskać. Chłodzenie cieczą także świetnie wypada w testach. Karta jest bardzo chłodna oraz cicha nawet pod obciążeniem. Czegoś takiego nie da się uzyskać na żadnych chłodzeniu powietrzem.

Aorus GeForce RTX 2080 Xtreme Waterforce 8G kosztuje około 4365 zł. Jest to najdroższa konstrukcja wśród RTX 2080, ale zdecydowanie jest ona warta swojej ceny. Karta świetnie wygląda – głównie dzięki wielu konfigurowalnym podświetleniom. Węże są na tyle długie, że spokojnie starczą do każdej obudowy, a wentylatory są podpięte do grafiki przez co nie trzeba kombinować na nie miejsca.

Karta jest najwydajniejsza spośród do tej pory testowanych RTX 2080. Także jest ona cicha, a temperatury robią wrażenie. Warto też wykonać OC bowiem grafika ma spory potencjał – przy dłuższym podkręcaniu można uzyskać świetne wyniki. Jest to zdecydowanie karta warta swojej ceny – musicie jedynie pamiętać o miejscu na 240 mm chłodnicę.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!