Arctic wprowadził właśnie na rynek małe chłodzenie, które ma za zadanie zapewnić prawidłowe działanie procesorów. Przy tym Alpine 12 ma być także ciche. Czy tak jest w rzeczywistości?

Wygląd

Chłodzenie zapakowane zostało w niebieskie pudełko. Wraz z nim otrzymujemy tylko ulotkę z linkami i kodem QR do pobrania instrukcji. Tak naprawdę nie ma co nawet do niej zaglądać bowiem chłodzenie montowane jest na standardowe kołki Intela. Pasta termoprzewodząca została bezpośrednio nałożona na cooler. Gwarancja wynosi 6 lat.

Alpine 12 bardzo przypomina chłodzenie boxowe. Jest ono tak samo wykonane  – radiator jest z aluminium. Dokładne wymiary to 95 mm x 95 mm x 77 mm a całość wazy 270 g. Dołączony wentylator ma 92 mm i maksymalną prędkość 2000 RPM. Ciekawą sprawą jest tryb pasywny, jeśli sygnał z PWM jest poniżej 5%. Z pewnością znajdzie to zastosowanie przy słabszych komputerach. Głośność wynosi 0,3 sone a śmigło oparte zostało o łożysko FDB. Nie ma, co więcej, się rozpisywać o tej konstrukcji – przejdźmy do testów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!