Cooler Master pokazał ostatnio całą gamę produktów posiadających podświetlenie RGB. Należy do nich między innymi AiO MasterLiquid ML240R. Czy oprócz świetnego wyglądu ma ono coś jeszcze do zaoferowania?

Chłodzenie zostało zapakowane w dosyć spory karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, tubkę pasty, rozdzielacz 4 pin, rozdzielacz RGB, kontroler oraz całe mnóstwo innych kabli. Taka ilość okablowania pozwala na zrobienie praktycznie wszystkiego z chłodzeniem. Kontroler pozwala na podłączenie i sterowanie podświetleniem za pomocą przycisków reset obudowy i płyty głównej, oprogramowania płyty głównej, oprogramowania CM albo za pomocą samego kontrolera. Macie więc całe mnóstwo opcji do wyboru. Sam kontroler zasilany jest ze złącza Sata oraz posiada cztery przyciski. Można do niego podłączyć do 4 urządzeń RGB, natomiast dołączony rozdzielacz poszerza te możliwości. Instrukcja jest łatwa do zrozumienia i dobrze wyjaśnia w miarę prosty montaż. Dodatków jest więc mnóstwo i w pełni wyczerpują one temat podłączania i sterowania AiO. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

ML240R wygląda znakomicie. Podświetlany blok wraz z wentylatorami są piękne i z pewnością każdemu powinna taka koncepcja się spodobać. Chłodnica ma wymiary 277 mm x 119,6 mm x 27 mm i została wykonana z aluminium. Wychodzą z niej dwa węże, które zostały oplecione elastycznym materiałem. Mają one długość około 350 mm. Ich wejście do pompki jest ruchome ,więc można odpowiednio ustawić węże do własnych wymagań. Blok z pompką ma podstawkę miedzianą. Jego wymiary to 83,6 mm x 71,8 mm x 52,7 mm. Głośność pompki określana jest, na poniżej 15 dBA. Całość jest wykonana bardzo dobrze.

Dołączone wentylatory to 120 mm modele MF120R. Ich maksymalna prędkość to 2000 RPM, przepływ powietrza 66,7 CFM, ciśnienie 2,34 mmH2O a głośność 30 dBA. Wyglądają one świetnie, zresztą tak samo, jak całe ML240R. Oczywiście posiadają one PWM. Ich konstrukcja została oparta o 9 skrzydełek, a MTBF wynosi 160 tysięcy godzin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!