Do WhatNext powraca Cryorig. Pierwsze z chłodzeń, które otrzymaliśmy od producenta, to model Cryorig H7 Plus. Jest to najnowsza konstrukcja, która wyposażona została w dwa wentylatory. Jak wypadnie ona w testach?

Chłodzenie Cryorig H7 Plus zapakowane zostało w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, kartę rejestracyjną, system montażowy, tubkę pasty oraz przejściówkę 2x 4 pin na 1x 4 pin. Instrukcja dobrze wyjaśnia montaż, który jest naprawdę prosta. Cała tubka pasty CP7 pozwoli na kilka montaży chłodzenia. Fajnym dodatkiem jest też przejściówka, która ułatwi dobre ogarnięcie okablowania. Gwarancja wynosi 3 lata.

Wygląd

Chłodzenie Cryorig H7 Plus wygląda bardzo dobrze. Jest ono całe srebrne, wentylatory są czarne, a na górze radiatora umieszczona została czarna nakładka. Dzięki temu Cryorig H7 Plus naprawdę nieźle wygląda w obudowie. Produkt Cryorig ma wymiary 126 mm x 123 mm x 145 mm i waży 845 g z wentylatorami. Ma ono 40 finów o grubości 0,4 mm i przerwę pomiędzy nimi wynoszącą 2,2 mm. Posiadają one technologię Jet Fin Acceleration System, dzięki czemu mają jeszcze lepiej oddawać ciepło. Podstawka została wykonana na lustro i wychodzą z niej trzy 6 mm ciepłowody. Powinno to zapewnić całkiem niezłe odprowadzanie ciepła. Jakość wykonania jest bardzo dobra, nie mam żadnych negatywnych uwag.

Oba dołączone wentylatory to modele QF120. Ich maksymalna prędkość wynosi 1600 RPM, głośność 25 dBA, przepływ powietrza 59 CFM a ciśnienie 1,65 mmH2O. Posiadają one po 11 łopatek, które generują przepływ powietrza. Wentylatory posiadają złącza 4 pin, dzięki czemu możliwe jest sterowanie nimi za pomocą PWM.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej