WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia Cryorig M9 Plus

Kolejne chłodzenie od Cryorig to znany model M9 tyle, że w wersji z dwoma wentylatorami. Jaka będzie różnica w wydajności i czy w swojej cenie będzie to dobry wybór?

Chłodzenie zapakowane zostało w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, przejściówkę 2x 4 pin na 4 pin, pastę oraz kartę rejestracyjną. Montaż jest bardzo łatwy – tak jako to zazwyczaj ma miejsce w przypadku produktów Cryorig. Pozostałe dodatki są raczej standardowe. Gwarancja wynosi 3 lata.

Chłodzenie wygląda tak samo, jak poprzednik. Jego wymiary to 98,4 mm x 102 mm x 124,6 mm, a waga – 505 g. Cryorig M9 Plus posiada 40 finów o grubości 0,4 mm i przerwach 2,6 mm. Ciepłowodów jest z kolei cała trójka. Podstawka została wykonana na idealne lustro. Producent mówi o maksymalnym TDP 130 W. Jakość wykonania jest bardzo dobra – ponownie tak jak zawsze ma to miejsce w przypadku produktów tej firmy.

Cryorig M9 Plus charakteryzuje się dwoma wentylatorami 90 mm. Ich maksymalna prędkość wynosi 2200 RPM, przepływ powietrza 48,4 CFM, ciśnienie 3,1 mmH2O a głośność 26,4 dBA. Wentylatory posiadają PWM oraz dość długi kabel.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

Chłodzenie wypadło dobrze w testach jak na swoją konstrukcję. Nie ma co liczyć na wybitną wydajność, ale do podstawowych konstrukcji spokojnie starczy. Także jest to jedno z wydajniejszych chłodzeń o takiej konstrukcji. Trochę gorzej jest z kulturą pracy. Na maksymalnych obrotach jest bardzo głośno, ale już na 1500 RPM jest przyzwoicie.

Cryorig M9 Plus kosztuje około 130 zł. W tej cenie jest to jedna z fajniejszych konstrukcji na rynku. Wydajność za taką kwotę jest przyzwoita – pozwoli nawet na małe OC słabszych procesorów. Kultura pracy kuleje na maksymalnych obrotach, ale na niższych jest już całkiem nieźle. Przy PWM zapewne nawet nie dotrzecie do 2200 RPM, więc nie macie się czego obawiać. Sam design jest dobry – nie jakiś wspaniały, ale też chłodzenie nie jest brzydkie. Jakość wykonania jest za to bardzo dobra.  Cryorig M9 Plus to kolejne chłodzenie warte polecenia w okolicach 130 zł.