Deepcool coraz bardziej rozwija swoje chłodzenia. Właśnie do recenzji otrzymałem najnowszą konstrukcję Deepcool Captain 240 Pro, która posiada jedną bardzo innowacyjną technologię. Warto dowiedzieć się, co takiego firma opracowała.

Chłodzenie zapakowane zostało w standardowy dla Deepcoola karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy, tubkę pasty, hub 4 pin oraz hub RGB. Pierwszy z hubów pozwala na podłączenie do 5 wentylatorów do jednego złącza 4 pin na płycie. Drugi umożliwia podłączenie całego RGB do płyty głównej. Pamiętajcie jednak, że Deepcool zdecydował się na 5V RGB. Obsługuje go większość płyta, ale przed zakupem należy to sprawdzić. Poza tym sam montaż jest jednym z najłatwiejszych wśród AiO.

 

Deepcool Captain 240 Pro wygląda świetnie. Jest to kolejne chłodzenie z tego typu blokopompką i muszę przyznać, że taka konstrukcja bardzo mi się podoba. Oprócz tego wentylatory są podświetlane a całość bardzo elegancka. Jest to zdecydowanie jedno z ładniejszych AiO na rynku.

Chłodnica ma wymiary 290 mm x 120 mm x 27 mm i została wykonana z aluminium. Jest ona troszkę dłuższa ze względu na specjalną technologię, o której będzie później. Chłodnica posiada też specjalny otwór do uzupełniania cieczy w układzie. Wychodzą z niej dwa węże o długości 300 mm. Są one oplecione materiałem i sprawiają wrażenie znakomitych. Łączą się one z pompką poprzez ruchome złączki. Dzięki temu można ustawić dowolny kąt węży. Sam blok wodny ma miedzianą podstawkę. Pompka pracuje z maksymalną prędkością równą 2200 RPM i głośnością równą 17,8 dBA. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra.

Największą zmianą jest zastosowanie technologii powstrzymującej przed wyciekami cieczy z układu. Wewnątrz chłodnicy znajduje się worek ciśnieniowy z otworem na jednym z końców. Kiedy tylko pojawia się różnica ciśnień pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem urządzenia to worek kurczy się lub rozszerza co reguluje ciśnienie. Dzięki temu praktycznie nie ma szans na powstanie przypadkowych wycieków.

Do Deepcool Captain 240 Pro mamy dołączone dwa 120 mm wentylatory. Ich maksymalna prędkość to 1800 RPM, głośność poniżej 30 dBA, przepływ powietrza 69,34 CFM a ciśnienie 2,42 mmH2O. Śmigła posiadają PWM oraz specjalnie stworzone skrzydełka, które mają poprawiać przepływ powietrza oraz ciśnienie. Poza tym mają one RGB ponownie zasilane przez 5V.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!