Enermax cały czas rozwija się na rynku chłodzeń powietrzem. Właśnie zaprezentował on znany cooler ETS-T50 AXE, tyle że w wersji Silent. Czy będzie on rzeczywiście cichy i wydajny?

Wygląd

Chłodzenie zapakowane zostało w czarny karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, zestaw montażowy oraz pastę termoprzewodzącą. Montaż jest naprawdę banalny i nie sprawia trudności. Wystarczy tylko zerknąć w instrukcję i wszystko staje się jasne. Pasta jest dobrej jakości i powinna starczyć na więcej niż jeden montaż.

Radiator jest cały czarny przez co wygląda nawet nieźle. Z tyłu znajduje się Air Guide, który pozwala skierować strumień powietrza w wybrane przez Was miejsce. Producent nie dodaje dodatkowych klipsów montażowych więc nie ma możliwości zainstalowania tam wentylatora. Jednakże sam pomysł z kierowaniem strumienia oceniam za bardzo pozytywny. Enermax ETS-T50 AXE Silent Edition ma wymiary 144,2 mm x 109, 5mm x 163 mm i waży 864 g. Posiada on pięć 6 mm ciepłowodów, które stykają się bezpośrednio z procesorem. Sama konstrukcja finów jest tak zrobiona, aby zapewnić najlepsze możliwe oddawanie ciepła. Jakość wykonania oceniam bardzo dobrze.

Dołączony wentylator to 140 mm model High Pressure Blade Fan PWM. Jego maksymalna prędkość wynosi 1000 RPM, przepływ powietrza 94,21 CFM, ciśnienie 2,13 mmH2O a głośność 22 dBA. Jak sama nazwa wskazuje, posiada on PWM. Śmigło ma także 9 skrzydełek, które zostały specjalnie zoptymalizowane w celu zapewnienia jak najlepszej pracy na radiatorze.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej