Noctua niedawno zaprezentowała nowe wentylatory a teraz wprowadziła pierwsze chłodzenie, które je posiada. Jest to model NH-U12A, który jest bardzo drogi jak na tradycyjny cooler. Czy jest on warty swojej ceny?

Chłodzenie zapakowane zostało w charakterystyczny dla firmy karton. Dodatków jest mnóstwo – od instrukcji, które świetnie tłumaczą montaż, przez śrubokręt czy tubkę pasty NT-H1, po dwie przejściówki L.N.A. czy kabel Y. W zestawie znajdziecie wszystko, co jest niezbędne przy tego typu produkcie. Gwarancja wynosi 6 lat.

Chłodzenie wygląda tak jak wszystkie od Noctuy – nie jest zbyt ładne. Sam cooler jest dobry, natomiast ta kolorystyka wentylatorów nie jest zbyt dobrym pomysłem, ale od lat Noctua robi tak samo i właśnie takie kolory wyróżniają chłodzenia na rynku.

Noctua NH-U12A ma wymiary 158 mm x 125 mm x 112 mm i waży aż 1120 g. Wysokość jest optymalna – chłodzenie powinno wejść do większości standardowych obudów. Cooler posiada aż siedem 6 mm ciepłowodów, a podstawka wykonana została na idealne lustro. Jakość wykonania jest jak zawsze genialna.

Dołączone wentylatory to dwa modele NF-A12x25 PWM o maksymalnej prędkości 2000 RPM, przepływie powietrza 102,1 m^3/h i głośności 22,6 dBA. Więcej o nich dowiecie się z tego testu.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej