Rozpoczynamy testy chłodzeń pod Threadrippera. Pierwszym z nich będzie Noctua NH-U12S TR4-SP3. Czy pokaże się ona z dobrej strony?

Wygląd

Chłodzenie otrzymałem w standardowym dla firmy opakowaniu. Wraz z nim dostajemy instrukcję, śrubokręt, tubkę pasty NT-H1, przejściówkę L.N.A. oraz dodatkowe klipsy montażowe dla wentylatora. Cieszy pełna tubka pasty – mało który producent dodaje ją w takiej ilości. Poza tym dodatki są jak zawsze bardzo dobre. Gwarancja wynosi 6 lat.

Chłodzenie wygląda tak samo, jak każde od Noctuy – jest średnie. Nie każdemu bowiem może pasować charakterystyczna dla firmy kolorystyka. Noctua NH-U12S TR4-SP3ma wymairy 158 mm x 125 mm x 71 mm (z wentylatorem) i waży 870 g. Podstawka została wykonana z miedzi a finy z aluminium. Całość jest poniklowana na srebrno. Podstawka jest poniklowana na idealne lustro. Wychodzi z niej pięć 6 mm ciepłowodów, które mają odprowadzać ciepło. Jakość wykonania jest, jak zwykle u Noctuy, idealna.

Dołączony wentylator to model Noctua NF-F12 PWM. Jego maksymalna prędkość wynosi 1500 RPM, przepływ powietrza 74,3 m3/h a głośność 22,4 dBA. MTBF wynosi powyżej 150 tysięcy godzin. Wentylator posiada łożysko SSO2 oraz obsługuje PWM. Dzięki przejściówce L.N.A. można obniżyć jego obroty do 1200 RPM.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej