Rozpoczynamy testy chłodzeń pod Threadrippera. Pierwszym z nich będzie Noctua NH-U12S TR4-SP3. Czy pokaże się ona z dobrej strony?

Wygląd

Chłodzenie otrzymałem w standardowym dla firmy opakowaniu. Wraz z nim dostajemy instrukcję, śrubokręt, tubkę pasty NT-H1, przejściówkę L.N.A. oraz dodatkowe klipsy montażowe dla wentylatora. Cieszy pełna tubka pasty – mało który producent dodaje ją w takiej ilości. Poza tym dodatki są jak zawsze bardzo dobre. Gwarancja wynosi 6 lat.

Chłodzenie wygląda tak samo, jak każde od Noctuy – jest średnie. Nie każdemu bowiem może pasować charakterystyczna dla firmy kolorystyka. Noctua NH-U12S TR4-SP3ma wymairy 158 mm x 125 mm x 71 mm (z wentylatorem) i waży 870 g. Podstawka została wykonana z miedzi a finy z aluminium. Całość jest poniklowana na srebrno. Podstawka jest poniklowana na idealne lustro. Wychodzi z niej pięć 6 mm ciepłowodów, które mają odprowadzać ciepło. Jakość wykonania jest, jak zwykle u Noctuy, idealna.

Dołączony wentylator to model Noctua NF-F12 PWM. Jego maksymalna prędkość wynosi 1500 RPM, przepływ powietrza 74,3 m3/h a głośność 22,4 dBA. MTBF wynosi powyżej 150 tysięcy godzin. Wentylator posiada łożysko SSO2 oraz obsługuje PWM. Dzięki przejściówce L.N.A. można obniżyć jego obroty do 1200 RPM.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!