Najmniejsze z chłodzeń od Noctuy, przeznaczone pod Threadrippera, to NH-U9 TR4-SP3. Posiada ono dwa wentylatory 92 mm więc idealnie powinno pasować do mniejszych obudów. Jak wypadnie ono w testach?

Wygląd

Chłodzenie dostarczone zostało w standardowym dla Noctuy kartonie. Wraz z nim w środku znajdziemy instrukcje dwa adaptery L.N.A., kabel typu Y, śrubokręt czy pastę NT-H1. Dodatki są więc standardowe i w pełni zadowalające. Sam montaż także jest trywialny – łatwiejszy już nie mógłby być. Gwarancja wynosi 6 lat.

NH-U9 TR4-SP3 wygląda tak jak wszystkie chłodzenia firmy. Radiator jest srebrny, ale wentylatory mają charakterystyczną kolorystykę, która nie każdemu może odpowiadać. Chłodzenie ma wymiary 125 mm x 95 mm x 120 mm i wazy 895 g z wentylatorami. Podstawka została wykonana na idealne lustro i wychodzi z niej sześć 6 mm ciepłowodów. Jakość wykonania jest jak zwykle genialna.

Wraz z NH-U9 TR4-SP3 otrzymujemy dwa wentylatory NF-A9 PWM. Ich maksymalna prędkość wynosi 2000 RPM, przepływ powietrza 78,9 m3/h a głośność 22,8 dBA. Adapter L.N.A. obniża prędkość do 1550 RPM. Zgodnie z nazwą wentylatory posiadają PWM. Ich MTBF wynosi powyżej 150 tysięcy godzin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!