Dawno nie przedstawialiśmy Wam testu chłodzenia typu top flow – czas to zmienić. Jakiś czas temu taką konstrukcję zaprezentowało Scythe i udało nam się zdobyć ja na testy.

Chłodzenie zapakowane zostało w biały karton. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, pastę oraz zestaw montażowy dla procesorów AMD. Choten mocowany jest na standardowe systemy montażowy, czyli w przypadku Intela, na kołki. Jest to słabe rozwiązanie i szkoda, że producent nie zdecydował się na coś autorskiego. Ilość pasty starczy tylko na jeden montaż. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Jak już wspomniałem, chłodzenie jest typu top-flow. Wentylator jest na górze i wieje on bezpośrednio na procesor. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie wymiarów chłodzenia i tym samym jego montaż w mniejszych obudowach. Choten wygląda przeciętnie – jest cały srebrny, a sam wentylator jest szary. Wymiary całości to 130 mm x 120 mm x 130 mm i chłodzenie wazy 550 g. Posiada ono cztery 6 mm ciepłowody i podstawkę wykonaną na idealne lustro. Chłodzenie jest asymetryczne, co zapewnia kompatybilność nawet z wysokimi pamięciami RAM. Jakość Choten oceniam pozytywnie – nie ma ona jakiś większych wad, jest całkowicie poprawna.

Dołączony wentylator to Kaze Flex 120 PWM o maksymalnej prędkości 1200 RPM. Jego test możecie przeczytać pod tym linkiem – znajdziecie tam wszelkie parametry.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!