WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Test chłodzenia Scythe Kabuto 3

Test chłodzenia Scythe Kabuto 3

Kabuto 3 to konstrukcja przeznaczona dla konstrukcji, gdzie pamięci RAM znajdują się blisko procesora. Chłodzenie ma zapewniać 100% kompatybilność w każdym przypadku. Ciekawe tylko jak z wydajnością oraz kulturą pracy?

Na opakowaniu standardowo znajduje się jakiś japoński samurai. Wraz z chłodzeniem dostajemy instrukcję, zestaw montażowy i małą tubkę pasty. Montaż odbywa się identycznie jak w przypadku boxa- szkoda, że Scythe nie zastosowało autorskiego rozwiązania. Instrukcja w miarę dobrze wyjaśnia montaż. Szkoda także, że nie ma dodanej większej ilości pasty termoprzewodzącej.

Chłodzenie ma wymiary 130 x 125 x 149 mm i waży 720 g. Widać więc, że powinien on zmieścić się do większości obudów. Kabuto 3 to konstrukcja horyzontalna. Wentylator znajduje się na górze i wieje w kierunku procesora. Dzięki temu polepszona jest kompatybilność z płytami i pamięciami a także chłodzone są okolice procesora. Wygląd coolera jest mocno średni. Szkoda, że ostatni fin nie jest czarny tylko wygląda jak pozostałe a to już by znacznie poprawiło odbiór chłodzenia. Producent zastosował dwa 6 mm oraz trzy 8 mm ciepłowody. Podstawka została wykonana na idealne lustro.  Jakość wykonania także jest bardzo dobra. Generalnie Scythe mogło by znacznie poprawić wygląd nie tylko Kabuto 3 ale także pozostałych swoich konstrukcji.

Dołączony wentylator to 120 mm model GlideStream 120 PWM (SY1225HB12M-CIP). Maksymalne obroty wynoszą 1400 RPM, przepływ powietrza 79 CFM, ciśnienie 1.56 mmH²O oraz głośność 28 dBA. Śmigło posiada specjalne wycięcia na łopatkach, które poprawiają przepływ powietrza jak i kulturę pracy. Wentylator posiada także system PWM.

Testy i podsumowanie

Scythe Kabuto 3 jest troszkę mniej wydajny od Grand Kama Cross 3. Cooler pozwala jednak na pełne OC procesora, choć temperatury będą już dosyć wysokie. Na plus należy zaliczyć kulturę pracy- na maksymalnych obrotach słychać szum natomiast an 800 RPM chłodzenie jest praktycznie niesłyszalne.

Propozycja od Scythe kosztuje około 180 zł. Chłodzenie nie jest bogiem wydajności, natomiast oferuje ono dobrą kulturę pracy. Dzięki konstrukcji horyzontalnej zapewniona jest pełna kompatybilność z pamięciami oraz płytami głównymi. Także dzięki temu chłodzone są okolice procesora. Jeśli szukacie tego typu konstrukcji to Kabuto 3 będzie ciekawym wyborem.