Kolejne chłodzenie od Scythe, które zostało niedawno zaprezentowane, to model Katana 5. Jesteście ciekawi, jak wypada ono w testach?

Wygląd

Cooler zapakowany został w mały karton. Wraz z nim otrzymujemy pastę, instrukcję oraz zestaw montażowy. Montaż odbywa się na standardowe kołki Intela więc nie ma w tym żadnej trudności. Dodatkowe akcesoria są tylko potrzebne w przypadku montażu na innej podstawce. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Chłodzenie wygląda całkowicie normalnie – niczym się nie wyróżnia. Góra jest srebrna, a na finach są czapeczki dzięki czemu nie możemy wstydzić się tej konstrukcji. Katana 5 ma wymiary 105 x 104 x 135 mm i wazy 560 g. Podstawka została wykonana na lustro, a jej wymiary to 38 mm x 38 mm. Wychodzą z niej trzy ciepłowody.  Chłodzenie jest przesunięte w jedną ze stron w celu zapewnienia kompatybilności z pamięciami RAM. Jakoś wykonania jest dobra.

Dołączony wentylator to 92 mm model Scythe Kaze Flex PWM. Maksymalna prędkość wynosi 2300 RPM, przepływ powietrza 48,878 CFM, ciśnienie 2,29 mmH2O a głośność 28,83 dBA. Wentylator posiada opleciony kabel, który jest dosyć długi. Nie zabrakło też technologii PWM.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej